Що потрібно знати про ефірні олії та їхні переваги

Ефірні олії зараз на стільки поширені та доступні, що ви точно чули про них, навіть якщо самі не купували і не використовували. Але не всі знають, що вони є концентрованими рослинними екстрактами, які виготовляються шляхом пропарювання або холодного пресування фруктів, квіток, листя або кори, пише Жіночий світ з посиланням на News 18.

Часто для виготовлення крихітної пляшечки олії, потрібна величезна кількість самої рослини. Тож і ціна таких олій може бути високою.  Спосіб виготовлення ефірних олій має велике значення, оскільки лише ті з них, що не містять хімічних речовин, вважаються найкращими.

Найчастіше ефірні олії використовуються в ароматерапії – різновиді альтернативної медицини, який існує століттями. За даними Johns Hopkins Medicine, аромат ефірних олій, рухається від носа до мозку через нюхові нерви, впливаючи на емоційний центр мозку. В практиці ароматерапії ефірні олії або вдихаються через дифузори, або використовуються при масажі. Солі для ванн з ефірними оліями також можуть використовуватися для проведення заспокійливих ритуалів.

Незважаючи на природне походження, використання ефірних олій пов’язане з певним ризиком для здоров’я. Важливо пам’ятати, що ефірні олії не можна вживати в їжу і наносити прямо на шкіру. Особливо актуально це для людей із чутливою шкірою або такими захворюваннями, як дерматит. Найчастіше алергічну реакцію викликають олія кориці, орегано, жасмину, лемонграсу та ромашки.

Саме тому ефірні олії радять змішувати з олією-носієм і перевіряти на невеликій ділянці шкіри перед застосуванням.

Досліджень, що підтверджують терапевтичну користь ефірних олій, недостатньо, але, схоже, люди вважають, що їх використання має низку переваг. Ось деякі з них:

  • Зниження рівня стресу
  • Полегшення головного болю
  • Покращення якості сну
  • Очищення шкіри
Поділись


Новини партнерів