Вчені розказали, скільки потрібно тренуватись, щоб зміцнити своє здоров’я

Фізичні вправи – це дуже важлива складова здорового способу життя. Експерти рекомендують приділяти вправам по 30 хвилин, принаймні 4-5 днів на тиждень, щоб зберегти здоров’я та зменшити ризик розвитку багатьох захворювань. Вправи можуть бути будь-якими – їзда на велосипеді, ходьба, біг, силові тренування або навіть танці – всі види вправ, які вимагають активного руху. Однак нове дослідження свідчить, що лише за 12 хвилин фізичні вправи можуть почати змінювати біомаркери в крові, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

Нещодавно у ВООЗ заговорили про необхідність фізичних вправ для збереження здоров’я, а також про їхню важливість під час пандемії. Хоч деякі люди і стверджують, що не можуть знайти час для фізичної активності, медики стверджують, що для того, аби відчути позитивні ефекти, достатньо займатись 10-12 хвилин.

Нещодавнє дослідження показало, що короткі періоди фізичної активності мають більший вплив на здоров’я, ніж нам здається. Воно показало, що 12 хвилин інтенсивних вправ достатньо, щоб викликати помітні зміни в  біомаркерах метаболічного здоров’я в крові людей.

Згідно з матеріалами ScienceAlert, науковці проаналізували реакцію 411 чоловіків та жінок середнього віку на 12 хвилин інтенсивних фізичних навантажень і виявили, що фізичні вправи впливали на більш, ніж 80% метаболітів, що циркулюють у крові.

Вони можуть виступати маркерами кардіометаболічного, серцево-судинного та довгострокового здоров’я, а це означає, що навіть короткотривалі вправи можуть бути корисними для основних біологічних процесів, що протікають в організмі.

“Багато відомо про вплив фізичних вправ на серцеву-судинну систему та запалення в організм, але наше дослідження пропонує всебічний аналіз метаболічного впливу вправ, пов’язуючи конкретні метаболічні шляхи зі змінними реакції фізичних вправ та довгостроковими результатами для здоров’я”, – каже Грегорі Льюїс, фахівець з серцевої недостатності та трансплантації серця в Massachusetts General Hospital.

Ви можете включити у свій розпорядок дня біг, їзду на велосипеді, танці, швидку ходьбу та високоінтенсивні інтервальні тренування.

Поділись


Новини партнерів