Вчені знайшли ще одну важливу перевагу здорового режиму сну

Ми знаємо, що дотримуючись здорового режиму сну можна покращити концентрацію і більш ефективно виконувати повсякденні завдання. Однак, нещодавнє дослідження виявило ще одну додаткову перевагу правильного режиму сну. Воно показало, що дорослі, які дотримувались найкращого режиму сну, мали на 42% нижчий ризик розвитку серцевої недостатності, порівняно з дорослими, які дотримувались нездорового режиму сну, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

Дослідження було опубліковано у журналі Американської асоціації серця Circulation. Здоровий режим сну передбачає тривалість сну 7-8 годин на добу, відсутність частих випадків безсоння, хропіння чи денної сонливості.

На серцеву недостатність страждає понад 26 мільйонів людей, і нові дані вказують на те, що проблеми зі сном можуть відігравати певну роль у її розвитку.

Це дослідження було спостережним. У ньому взяли участь  408 802 людини з британського Біобанку. На момент включення в дослідження вік учасників становив 37-73 роки (з 2006 по 2010 рік).

Дослідники зафіксували 5221 випадків серцевої недостатності через 10 років спостережень. Вчені проаналізували якість сну, а також загальний режим сну. Параметри якості сну включали тривалість сну, безсоння та хропіння та інші особливості, пов’язані зі сном, наприклад, мали учасники хронотип сови чи жайворонка, та чи відчували вони денну сонливість.

Дані про особливості сну збирались шляхом віртуального опитування. Тривалість сну розділили на малу (до 7 годин на добу), рекомендовану (7-8 годин на добу) та велику (9 і більше годин на добу).

Після поправок на гіпертонію, діабет, вживання ліків, особливості генетики, тощо, виявилось, що ті учасники, які дотримувались здорового режиму сну, мали на 42% нижчий ризик серцевої недостатності. Також він виявився нижчим на 8% у тих, хто рано встає, на 12% нижчим у тих, хто спав 7-8 годин на день, на 17% у тих, хто не страждав від частого безсоння і на 34% нижчим у тих, хто не відчуває сонливості вдень.

Про свою поведінку, пов’язану зі сном учасники повідомляли самостійно, інформація про її зміни залишалась для науковців недоступною. Також вчені зауважили, що на результати могли вплинути інші фактори, про які їм не відомо і які вони не враховували.

Поділись


Новини партнерів