Як діабет може впливати на здоров’я ротової порожнини

Діабет та здоров’я ротової порожнини мають тісний зв’язок. Хоча зазвичай ротовій порожнині не надається особливого значення при діабеті, ця хвороба може призводити до пошкоджень як м’яких, так і твердих тканин у роті, пише Жіночий світ з посиланням на NDTV.

Люди, які не контролюють свій діабет, мають більший ризик виникнення стоматологічних проблем. Вони частіше мають інфекції ясен, які утримують зуби на місці, оскільки діабет може спричинити зменшення кровопостачання до них. Високий рівень цукру в крові також може спричинити сухість у роті та посилити симптоми захворювань ясен. Таким чином, якщо не лікувати діабет, він може завдати шкоди здоров’ю вашого рота одразу кількома способами:

Ксеростомія, або сухість у роті. Це один з основних симптомів діабету. У вас може виділятися менше слини, через що виникає сухість у роті. Потрібно пити багато води, щоб ротова порожнина залишалась зволоженою. Крім того, варто полоскати рот після кожного прийому їжі ополіскувачем принаймні протягом 30 секунд.

Гінгівіт, або запалення ясен. Майже у 22 відсотків діабетиків діагностують кровоточивість ясен та запалення ясен. Це спричинене зменшенням надходження крові до них, що призводить до погіршення їхнього здоров’я. Від здоров’я ясен значною мірою залежить здоров’я зубів. Ви можете зміцнити його, якщо робитимете щоденний масаж ясен, можливо, з оливковою олією чи вітаміном Е.

Зміна смакових відчуттів. Цукровий діабет може викликати появу нальоту на язиці, який порушує роботу смакових рецепторів. Тому чищення язика повинно бути в пріоритеті. Ви можете щоденно проводити його за допомогою зубної щітки чи спеціального скребка.

Уповільнення загоєння ран. Цукровий діабет уповільнює відновлення тканин, тому загоєння будь-якого пошкодження в роті може зайняти більше часу. Регулярно відвідуйте свого стоматолога, якщо ви стикаєтесь з будь-яким дискомфортом. Якщо ж ви носите протези, не забувайте щоденно їх очищувати.

Збільшення схильності до інфекцій ротової порожнини. Будь-які бактеріальні чи грибкові інфекції стають більш небезпечними для людей, що хворіють на цукровий діабет. Тому потрібно робити все, аби тримати рівень глюкози в крові під контролем – дотримуйтесь вказівок лікаря, приймайте призначені ним ліки та перейдіть на здорове  харчування.

Поділись


Новини партнерів