Гіпертонія у жінок: як змінюються симптоми та фактори ризику

Недавнє дослідження, опубліковане в журналі Journal of Hypertension, вказує на прямий зв’язок між соціальними зв’язками та ризиком гіпертонії у жінок. Дослідження, яке включало понад 28 000 людей у ​​віці від 45 до 85 років, показало, що жінки з вузьким соціальним колом та обмеженою соціальною активністю (менше двох соціальних заходів на місяць) частіше страждають на гіпертонію, ніж жінки, які мають широке коло спілкування. Також виявлено, що ризик гіпертонії вищий у овдовілих жінок, ніж у заміжніх, пише Жіночий світ з посиланням на News 18.

Вважається, що на гіпертонію частіше страждають чоловіки. Однак насправді після досягнення певного віку жінки стають до неї більш схильними, до того ж вони мають кілька унікальних факторів ризику.

За даними Американської кардіологічної асоціації, високий кров’яний тиск безпосередньо не пов’язаний із статтю. Однак вагітність, менопауза та використання протизаплідних таблеток – це деякі унікальні фактори, що підвищують ризик гіпертонії у жінок.

Дослідження показують, що жінки, які палять, мають генетичну схильність до гіпертонії або надмірну вагу, частіше мають високий кров’яний тиск при регулярному вживанні протизаплідних таблеток. Також ризик гіпертонії зростає у вагітних.

Гестаційна гіпертонія розвивається після 20 тижнів вагітності. У вас може розвинутися цей тип гіпертонії, навіть якщо раніше у вас не було проблем з артеріальним тиском. А ще є прееклампсія, ускладнення при вагітності, коли жінка має високий кров’яний тиск, набрякання кінцівок і білок у сечі. Прееклампсія може загрожувати життю матері, і передчасні пологи – єдиний спосіб її вирішення.

Після менопаузи, коли рівень естрогену падає, шанси жінки на розвиток гіпертонії значно зростають. Вчені показують, що поєднання різних факторів, включаючи індивідуальну генетику, індекс маси тіла (ІМТ) та підвищену активність симпатичної нервової системи, призводять до цього. Симпатична нервова система відповідає за реакцію “бийся або тікай”. Це підвищує кров’яний тиск, зменшує перистальтику кишечника та прискорює серцебиття.

Дані Європейського кардіологічного товариства вказують, що у жінок-гіпертоніків підвищена жорсткість стінок артерій, фібриляція передсердь та серцева недостатність частіше зустрічаються у старшому віці, ніж у чоловіків, які страждають на гіпертонію.

Гіпертонію називають тихим вбивцею, адже зазвичай вона не має симптомів. Однак, у деяких жінок молодого та середнього віку можуть з’явитись головний біль, затуманеність зору, тіснота у грудях, біль, що поширюється від грудей до щелепи чи лівої руки, приливи жару, сильне потовиділення, порушення сну і постійне відчуття втоми.

Багато з цих симптомів пов’язані зі стресом або менопаузою. Фахівці припускають, що якщо ви помічаєте ці симптоми, найкраще проконсультуватися з лікарем, особливо якщо у ваших близьких родичів була гіпертонія.

Поділись


Новини партнерів