Чому важливо збільшити споживання вітаміну В12 під час пандемії

Вітамін В12 – один із багатьох вітамінів групи В, які мають велике значення для здоров’я організму. Однією з важливих функцій В12 є регулювання метаболізму клітин та стимуляція вироблення еритроцитів. У наш час цій поживній речовині приділяється більше уваги, оскільки дослідження пов’язують дефіцит вітаміну В12 з важкими випадками COVID-19 та труднощами в лікуванні, пише Жіночий світ з посиланням на NDTV Food.

У черговому дослідженні на цю тему науковці з Далекосхідного федерального університету (ДВФУ), що в Росії, разом зі своїми японськими колегами припустили, що COVID-19 може зупинити утворення еритроцитів в організмі, а нестача вітаміну В12 може погіршити ситуацію.

Дослідження, опубліковане в журналі Archiv EuroMedica, показало, що у важких випадках COVID-19 може не тільки пошкодити вже наявні червоні кров’яні клітини, але і заважати утворенню нових.

Еритроцити допомагають кисню рухатися в організмі через гемоглобін. Дослідники виявили, що втрата еритроцитів у хворих на коронавірус може пошкодити нейрони головного мозку, судини та в найгірших випадках призвести до поліорганної недостатності. Штучна вентиляція не допомагає, і лише введення еритроцитів та вітаміну В12 може бути ефективним. Дослідження показало, що характерне розташування гемоглобіну в еритроцитах пацієнтів з COVID-19 вказує на дефіцит заліза та анемію.

Інше дослідження, опубліковане Національним центром біотехнологічної інформації під керівництвом Національної медичної бібліотеки США, показало, що симптоми дефіциту вітаміну В12 близькі до ознак інфекції COVID-19, таких як підвищений рівень окислювального стресу, розлади дихання, порушення роботи шлунково-кишкового тракту та центральної нервової системи.

Щоб збільшити споживання В12, вам варто включати в раціон яйця, курятину, крупи, молоко та жирну рибу.

Поділись


Новини партнерів