5 властивостей яєць, які роблять їх корисними для здоров’я

Яйця з давніх часів були частиною раціону людей. Через загальну доступність їх вживали в абсолютно різних формах. Найпопулярнішими у світі є яйця страусів та курей. Навіть зараз яйця входять до більшості дієт через величезну поживну цінність. Аби залишатись здоровим, потрібно вживати до 3 яєць на день, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

Ось 5 корисних для здоров’я властивостей, які роблять яйця суперфудом:

Яйця знижують ризик серцевих захворювань. Ліпопротеїни низької щільності, широко відомі як холестерин ЛПНЩ або “поганий” холестерин, сприяють збільшенню ризику серцевих захворювань. Маленькі, щільні частинки ЛПНЩ, як правило, більш небезпечні, ніж великі. Яйця, хоча і дещо підвищують рівень ЛПНЩ в організмі, знижують ризик серцевих захворювань, оскільки мають здатність змінювати структуру холестерину ЛПНЩ.

Яйця допомагають керувати рівнем холестерину. Встановлено, що яйця допомагають підвищити рівень ЛПВЩ, або “хорошого” холестерину. Він транспортує “поганий” холестерину до печінки та виводить його з організму.

Яйця містять холін. Холін – це необхідна людині поживна речовина, про яку мало хто знає. Він сприяє здоров’ю головного мозку, серцево-судинної системи та формуванню клітинних мембран. Яйця є чудовим джерелом холіну, в одному яйці його міститься близько 100 мг.

Яйця корисні для очей. На здоров’я очей впливає багато факторів, зокрема вік. Протистояти віковому погіршенню зору можна за допомогою деяких поживних речовин, наприклад, антиоксидантів лютеїну та зеаксантину. Встановлено, що вони знижують ризик вікової дегенерації макули. Знайти їх можна у яєчних жовтках.

Яйця допомагають контролювати вагу. Високий вміст білка робить яйця напрочуд ситними. Завдяки цьому вони сприяють зменшенню споживання калорій, допомагаючи тим самим схуднути. Тому ідеальним сніданком для тих, хто хоче схуднути, є яєчня.

Поділись


Новини партнерів