Знайдена справжня причина довголіття

Навіть якщо ваші батьками були довгожителями, ще не факт, що вам вдасться те ж саме.

Те, як ви живете, визначає, скільки років триватиме ваше життя, а зовсім не спадковість. Так показує дослідження, проведене в Університеті Гетеборга і недавно опубліковане в журналі Internal Medicine.

«Наше дослідження показує, що спадкові фактори не грають головну роль в тому, як довго ви проживете», – каже професор Ларс Вілхклмсен, посилаючись на спостереження 1913 чоловіків, результати якого лягли в основу дослідження.

Насправді, вся справа у вашому способі життя. Саме він грає вирішальну роль в тривалості життя.

Ті, хто не курить, споживає в помірних кількостях кави і має хороший соціально-економічний статус у віці 50 років, а також хорошу працездатність у віці 54 років і низький рівень холестерину в 50, мають найбільші шанси на святкування свого 90-річчя.

«Багато з цих факторів раніше вважалися здатними лише грати роль у виникненні серцево-судинних захворювань, але тут ми показуємо в перший раз, що вони важливі для виживання в цілому» – заявив професор.

Він вважає особливо важливим відзначити, що дослідження ясно показує: зовсім не спадковість грає головну роль в тривалості життя. Інша справа, що шкідливі звички і харчова поведінка часто успадковується від батьків разом з поглядами на здоровий спосіб життя.

В цьому плані так, є взаємозв’язок між різними поколіннями однієї родини.
Джерело

Поділись


Новини партнерів