Вчені назвали сік, який допомагає знизити ризик інфаркту

Більшість людей, з якими стається серцевий напад, страждають на серцеві захворювання. Найчастіше інфаркт спричиняють відклади холестерину на стінках судин, які не дозволяють крові рухатись вільно. З часом ці відкладення затвердівають, звужуючи судини та роблячи їх жорсткішими, пише Жіночий світ з посиланням на Express.

Процес затвердівання судин під впливом відкладень жиру називається атеросклерозом. Він може різко скоротити надходження крові до серцевого м’яза. При перериванні надходження крові до серця трапляється серцевий напад.

Розширення судин могло б від цього вберегти. Попередні клінічні дослідження показали, що розширення судин всього на 1% знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 13%.

Нещодавно вчені з Університету Лідса провели експеримент зі здоровими людьми віком від 20 до 45 років. Учасники вживали по склянці апельсинового соку вранці та ввечері протягом двох тижнів. Після цього вони не вживали сік протягом тижня, а потім протягом двох тижнів пили плацебо. І сік, і плацебо мали однакову калорійність та містили однакову кількість цукру. Інших змін в раціоні учасників не було.

Виявилось, що вживання апельсинового соку допомагає розтягнути судини на 2%. Це статистично значущий показник. Також апельсиновий сік призвів до збільшення окружності артерій, порівняно із плацебо. При цьому змін у масі тіла піддослідних не відбулося.

За словами провідної авторки дослідження доктора Крістін Бош, це дослідження підтверджує, що поліфеноли, які містяться в соках цитрусових, позитивно впливають на здоров’я та функції наших судин.

Поділись


Новини партнерів