Чому варто регулярно вживати чорницю

Свіжа чи сушена, перетерта з цукром або у вигляді соку, чорниця здатна забезпечити вас купою поживних речовин та принести значну користь вашому здоров’ю. Вона містить величезну кількість вітамінів, мінералів та антиоксидантів, пише Жіночий світ з посиланням на News 18.

Нещодавно опубліковане в журналі Journal of Gerontology Series A дослідження показало, що щоденне вживання 200 г чорниці сприяє зниженню артеріального тиску та полегшенню симптомів гіпертонії. В дослідженні взяли участь 40 людей, які з’їдали по 200 г чорниці щодня протягом місяця.

Однак, це лише одна з численних переваг регулярного вживання чорниці. Ось ще декілька причин включити її до свого раціону:

Чорниця сприяє схудненню. Чорниця – це ідеальна закуска для людей, які стежать за своєю вагою. Вона багата на клітковину та поживні речовини, які допоможуть вам залишатися ситими довше. В той же час, чорниця дуже низькокалорійна. Тому вона допомагає позбутись потягу до їжі та сприяє схудненню.

Чорниця бореться з ознаками старіння. Чорниця багата на вітаміни та антиоксиданти, які сприяють здоров’ю шкіри та волосся, а також зменшують наслідки вікових пошкоджень клітин. Тому регулярне вживання чорниці допомагає уповільнити старіння.

Чорниця покращує когнітивні функції. Антиоксиданти, вітаміни та мінерали в чорниці також допомагають зменшити окислювальний стрес, який впливає на мозок і організм загалом. Це допомагає стимулювати роботу мозку, покращити пам’ять, а також уповільнити віковий когнітивний спад.

Чорниця допомагає уникнути хвороб серця. Чорниця допомагає знизити кров’яний тиск, збільшити чутливість до інсуліну, а також знизити рівень “поганого” холестерину ЛПНЩ. Все це допомагає зміцнити здоров’я серця.

Чорниця допомагає захиститись від інфекцій. Чорниця та журавлина сприяють зміцненню імунітету, що допомагає організму боротись з інфекціями. Особливо ефективно чорниця захищає від інфекцій сечовивідних шляхів, від який часто страждають жінки.

Чорниця зменшує ризик розвитку раку. Чорниця багата на антиоксиданти, фітохімікати, вітаміни, мінерали та клітковину. Відомо, що чорниця зменшує окислювальний стрес та шкоду від вільних радикалів. Обидва ці фактори пов’язані з високим ризиком розвитку раку.

Поділись


Новини партнерів