Про яку небезпеку може попереджати біль у руках

Холестерин – це жирна речовина, яка життєво важлива для функціонування організму. Клітинні мембрани, вітамін D та гормони створюються організмом з використанням холестерину. Однак надлишок холестерину може бути згубним для організму, пише Жіночий світ з посиланням на Express.

Ішемічна хвороба серця розвивається тоді, коли холестерин накопичується у артеріях, перешкоджаючи кровотоку. Вона викликає стенокардію та інфаркти.

До симптомів ішемічної хвороби серця належать біль та дискомфорт у грудях, біль у  руках чи плечах, запаморочення, слабкість, нудота, задишка та холодний піт. Тож якщо ви часто помічаєте біль в плечах та руках і не можете пов’язати його з нещодавніми травмами, варто звернутись до лікаря.

У віці від 20 до 39 років чоловіки частіше мають високий загальний рівень холестерину, ніж жінки. У старшому віці підвищений рівень холестерину поширеніший серед жінок. Також більше ризикують ті люди, чиї родичі мали проблеми з рівнем холестерину. Це означає, що генетика також відіграє певну роль у зростанні рівня холестерину.

За словами лікаря Тані Еліот, сам по собі високий рівень холестерину не викликає болю у грудях, він просто циркулює тілом разом з кров’ю. Однак з часом артерії затвердівають через накопичення на їхніх стінках холестерину. Тоді може трапитись одне з двох: або артерії звузяться на стільки, що кров не зможе нормально через них проходити і вона почне надходити до серця з перебоями (що викликає біль у грудях під час фізичних навантажень), або холестеринові бляшки, які накопичились у судинах, можуть відірватись і стати причиною інфаркту.

Найчастіше підвищений рівень холестерину пов’язаний з нестачею фізичної активності, неправильним харчуванням, надмірною вагою, курінням та зловживанням алкоголем. Всі ці фактори збільшують ризик серцевих захворювань та інсультів.

Оскільки високий рівень холестерину ніяк себе не проявляє, потрібно час від часу здавати аналізи. Для профілактики високого холестерину варто зменшити споживання жирної їжі та замінити її на фрукти, овочі та продукти з цільного зерна.

Поділись


Новини партнерів