Лікар-дієтолог попередила про небезпеку полуниці для здоров’я

Лікар-дієтолог попередила про небезпеку полуниці

Небезпека вживання полуниці полягає в її властивості викликати алергічні реакції аж до набряку Квінке – цьому сприяють хімікати, якими її обробляють, або речовини, які ягода вбирає із зовнішнього середовища, попередила лікар-дієтолог Маргарита Арзуманян.

За словами фахівця, цього літа до вибору полуниці потрібно підходити особливо обережно.

«Зараз багато завезеної полуниці. Звідки привезли, судити важко: на ящиках може бути написано одне, в документах інше», – зауважила лікар-дієтолог.

Арзуманян пояснила: в першу чергу потрібно звертати увагу на забарвлення полуниці – чим темніше, тим ягода корисніша, оскільки в ній більше рослинного пігменту антоціану, який діє на організм як антиоксидант (бореться з пошкодженням клітин, запаленнями), та інших цінних компонентів. Небезпека в тому, що яскравий колір плодів може мати штучне походження.

«Деякі фермери, щоб надати ягоді товарного вигляду, підфарбовують її, поливаючи спеціальними добривами», – сказала експерт.

Арзуманян рекомендує при виборі продукту звертати увагу, крім його забарвлення, також на запах («повинен відчуватися вже при наближенні до прилавка») і на стан плодоніжки.

Читайте також: Як отримати максимальну користь від полуниці

«Вона обов’язково повинна бути, причому тільки зеленого кольору, це знак свіжості ягоди. Якщо на плодоніжках є біла смужка, полуницю точно обробляли хімікатами», – підказала лікар.

Вказуючи на підступну властивість ягоди провокувати алергічні реакції, Арзуманян уточнила, що вони можуть бути як помилковими, так і справжніми, аж до набряку Квінке.

«Алергію можуть викликати речовини самої полуниці, хімікати, якими її обробляють, або пилок інших рослин, який вбирається в губчасту структуру ягоди. У зоні небезпеки – люди, які страждають алергією на пилок дерев. У багатьох алергія на полуницю може проявитися вже в дорослому віці, так починати ласувати нею потрібно строго з невеликих порцій і стежити за реакцією організму», – поділилася рекомендацією лікар-дієтолог.

Поділись


Новини партнерів