Як отримати максимальну користь від полуниці

Полуниця смачна та корисна. Але важливо вміти її правильно вибирати і їсти.

Чим вона корисна

Наукові дослідження показують, що полуниця надзвичайно багата антоціанами, які захищають від гіпертонії, інфарктів і інсультів, зміцнюють судини. У ній також є елагова кислота, активна проти різних вірусів. Полуниця знижує холестерин в крові, багата на вітамін C, каротин, марганець, калій, селен, фолієву кислоту.

Вчені також виявили, що полуниця активізує в нашому організмі білок Nrf2, що збільшує вміст антиоксидантів в крові: вони захищають організм від руйнівного впливу шкідливих для здоров’я вільних радикалів. Ягоди також містять фізетін, який прекрасно стимулює роботу мозку.

Завдяки багатому антиоксидантному складу, полуниця є еліксиром краси і молодості, її широко використовують в косметології. Зокрема мідь, що міститься в ягодах стимулює вироблення колагену. Також в ній багато фруктових кислот, які прискорюють оновлення клітин шкіри. Ці кислоти надають і протизапальну дію, регулюють роботу сальних залоз.

Екстракт полуниці входить до складу дорогих омолоджуючих масок і кремів, але не гірший ефект і від звичайного ягідного пюре. Рецепти гранично прості. Для жирної шкіри роблять маску з полуничного пюре, нічого до нього не додаючи. Найпростіша і ефективна маска, що омолоджує для зрілої сухої шкіри – полуниця з вершками.

До речі, для приготування такого поживного смузі не варто використовувати блендер або будь-які інші металеві предмети: вони руйнують корисний вітамін С.

Як її їсти

При всій корисності, у полуниці є протипоказання і вживати її у великих кількостях не варто. Так, вона не рекомендується алергікам, а також при загостреннях виразкової хвороби, гастриту та інших проблем шлунково-кишкового тракту.

З приводу того, скільки їсти ягід, думки медиків розходяться. Так, американські лікарі рекомендують з’їдати близько 250 грамів полуниці в день. А ВООЗ радить не менше 400 грамів в день при традиційному харчуванні – тобто за умови, що ви не вегетаріанець, веган, фруктоїд, сироїд і так далі. Так що півкіло на день точно можна, однак варто розділити цю порцію хоча б на два прийоми.

Нагадуємо, що будь-які фрукти і ягоди треба їсти хоча б за 30 хвилин до основного прийому, але ні в якому разі не після їжі. Тоді дійсно можуть виникнути проблеми з травленням і здуття живота.

Як з нітратами

На початку сезону є ризик, що в ягодах багато нітратів – про це може сигналізувати їх темний колір. «Здорова» ягода яскраво-червоного відтінку, з зеленим свіжим хвостиком.

Якщо в районі хвостика ягода зелена або занадто світла – її зростання штучно стимулювали за допомогою хімії. Чим слабкіше запах, тим вища ймовірність наявності нітратів. До речі, сліди ягідного соку на упаковці-нормально, а ось якщо вона абсолютно суха, це повинно насторожити.

Кращий спосіб убезпечити себе від небажаних компонентів в зелені, ягодах, овочах і фруктах – придбати нітратоміри. Прилад легкий і компактний, так що його можна носити з собою і використовувати на ринку або в супермаркеті.

Класичний спосіб позбутися від нітратів – опустити ягоди на 1-2 години в трохи підсолену холодну воду. Зазвичай нітрати накопичуються біля хвостику плода, тому, якщо є сильні сумніви з приводу якості, чверть ягоди можна просто відрізати.

Джерело

Поділись


Новини партнерів