
Британські дослідники повідомляють, що якщо добиратись на роботу пішки або на велосипеді, можна суттєво знизити ризик багатьох хвороб і навіть ранньої смерті, пише Жіночий світ з посиланням на Health Day.
“Оскільки велика кількість людей починає повертатись до роботи після послаблення карантину, для кожного з нас настав час переосмислити свій вибір транспорту”, – каже головний автор дослідження Річард Паттерсон з Кембріджського університету. У дослідженні також брали участь вчені з Імперського коледжу Лондона.
“Можливо, із суворими та тривалими обмеженнями роботи громадського транспорту перехід на користування приватними автомобілями буде згубним для нашого здоров’я та навколишнього середовища”, – сказав Паттерсон у випуску новин Лондонського Імперського коледжу. “Заохочення більшої кількості людей ходити пішки і їздити на велосипеді допоможе обмежити довгострокові наслідки пандемії”.
Результати ґрунтуються на даних більш ніж 300 000 пасажирів в Англії та Уельсі за 25 років (з 1991 по 2016 рік). Дослідники припустили, що ходьба та їзда на велосипеді може допомогти зменшити смертність від хвороб серця та раку.
Вони виявили, що серед людей, які добирались на роботу на велосипеді, був на 20% нижчий показник ранньої смерті, на 24% нижчий рівень сметрності від серцево-судинних хвороб, на 16% нижчий показник смертності від раку і на 11% менша кількість онкологічних діагнозів, порівняно з людьми, які діставались до роботи на автомобілях.
У людей, які діставались до роботи пішки, рак діагностували на 7% рідше, ніж у тих, хто водить авто.
Зв’язок між ходьбою та іншими показниками, такими як рівень смертності від раку та хвороб серця, був менш значущим. Причина може полягати в тому, що люди, які йдуть на роботу пішки, в основному мають менший рівень доходу, ніж ті, хто їздить на роботу на автомобілі і можуть вести менш здоровий спосіб життя в цілому, вважають дослідники.
Крім того, люди, які користувались міськими електричками та метро, мали 10% нижчий показник ранньої смерті, на 20% нижчий показник смерті від серцево-судинних захворювань та 12% нижчий показник діагностики раку, ніж люди, які їхали автомобілем.
Науковці пов’язують це з тим, що люди, які користуються такими видами громадського транспорту, часто ходять пішки або добираються велосипедом до потрібних станцій.
Звіт про дослідження був опублікований нещодавно у The Lancet Planetary Health.