Втрата нюху найчастіше відбувається на третій день після зараження новим коронавірусом, як показало дослідження, проведене за участі понад 100 пацієнтів із COVID-19, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.
Дослідження було проведено шляхом опитування пацієнтів по телефону. Воно вивчало дані 103 пацієнтів, яким діагностували COVID-19 протягом останніх шести тижнів.
“Пацієнти з Аарау (Швейцарія) надали інформацію про те, через скільки днів у них проявились ті чи інші симптоми, а також про терміни та ступінь погіршення нюху”, – заявив співавтор дослідження Ахмад Седагхат із Університету Цинциннаті в США.
З 103 пацієнтів принаймні 61 відсоток повідомив про зниження або втрату нюху, сказав Седагхат, додавши, що в середньому нюх починав погіршуватись через 3,4 дні.
“Ми також виявили, що в цьому дослідженні ступінь тяжкості втрати запаху співвідноситься з тим, наскільки важкими будуть інші симптоми COVID-19”, – сказав він. “Якщо ансомія посилюється, пацієнти також повідомляють про сильнішу задишку, лихоманку та кашель”.
“Якщо в когось ослаблений нюх, ми знаємо, що це перший тиждень хвороби і прояву інших симптомів потрібно чекати ще тиждень-два”.
Седагхат попередив, що хоча втрата нюху є не єдиним показником зараження коронавірусом.
“Коли ви починаєте відчувати серйозні симптоми COVID-19, які включають задишку і респіраторний дистрес-синдром, саме тоді вам слід насторожитися”, – сказав він.
Цікаво, що молоді пацієнти та жінки найчастіше не так сильно відчували втрату нюху. Близько 50% опитаних відчували закладеність носа, а 35% мали нежить. За словами Седагхат, ці дані важливі, оскільки раніше вважалось, що такі симптоми при коронавірусі виникають вкрай рідко. Зазвичай їх списували на алергію.
Науковці пояснюють, що хоча втрата нюху не належить до небезпечних симптомів COVID-19, вона допомагає ідентифікувати безсимптомних переносників хвороби.