Вчені з’ясували, як збудники хвороб виживають в кислому середовищі організму

Збудники хвороб – це віруси або мікроби, які можуть потрапити в організм та викликати захворювання. Прикладом збудника хвороб є SARS-CoV-2 (або новий коронавірус). Дослідження показало, що такі збудники можуть виживати в кислому середовищі нашого організму, спричиняючи хвороби, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

На думку дослідників з біоцентру Базельського університету, деякі бактерії, в тому числі золотистий стафілокок, який викликає небезпечні захворювання, можуть захистити себе від кислого середовища організму. Зараз дослідники пояснили механізм цього процесу. Відповідно до звіту, опублікованого в журналі Nature Structural and Molecular Biology,  транспортні білки філаппази, що беруть участь у біосинтезі клітинної стінки, відіграють ключову роль у виживанні хвороботворних мікроорганізмів.

Тисячі пацієнтів щороку госпіталізують після зараження патогенами, які дуже складно знищити за допомогою антибіотиків. Той же золотистий стафілокок резистентний до багатьох ліків, що зазвичай виписують при бактеріальних інфекціях. При цьому він може викликати появу ран, інфекцій дихальних та сечовивідних шляхів, сепсис чи пневмонію.

Відповідно до висновків дослідження, для пошуку нових протимікробних препаратів необхідно зосередитись на клітинній стінці бактерій. Це пов’язано з тим, що тільки клітинна стінка може захистити ці збудники від імунної системи господаря та антибіотиків, які вводяться пацієнту. Дослідження, що проводилось під керівництвом професора Каміло Переза, ​​пояснило структуру та функцію транспортера фліппази, який бере участь у синтезі ліпотеїхоїдних кислот у бактерії. Ліпотейхоєві кислоти є важливими біополімерами, які забезпечують стійкість клітинної стінки грампозитивних бактерій, полегшують колонізацію господаря та допомагають захиститись від антибіотиків.

Таким чином, бактерії витримують кисле середовище нашого організму просто  створюючи більш товстий захисний шар ліпотейхоєвої кислоти. Науковці вважають, що філіппази мають важливе значення для виживання золотистого стафілокока в організмі людини і їх слід розглядати, як фармакологічну мішень при лікування бактеріальних інфекцій.

Поділись


Новини партнерів