Медики, що лікують хворих на COVID-19, виявили, що 42,8% з них зазнали серйозних травм шкіри, пов’язаних із використанням засобів індивідуального захисту, пише Жіночий світ
У дослідженні, опублікованому великим колективом китайських науковців у Advances in Wound Care, зазначено, що ці травми шкіри піддають персонал підвищеному ризику зараження, якщо вживається недостатньо заходів профілактики та лікування.
“Ми хотіли дослідити поширеність, характеристики та профілактичні заходи проти травм шкіри, спричинених засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) у медичних працівників”, – написали автори.
Дослідження було проведено шляхом анкетування. Науковці встановили, що загальна поширеність шкірних травм становила 42,8% при трьох основних типах травм шкіри, пов’язаних із ЗІЗ: травми, пов’язані з тиском респіратора, травми пов’язані з вологою та розриви шкіри.
При цьому деякі фактори, такі як збільшення щоденного часу носіння ЗІЗ чи сильне потовиділення, підвищували ризик пошкодження шкіри.
Через карантин неможливо було з’ясувати, які результати мало травмування шкіри медперсоналу та порівняти результати заходів профілактики та лікування. Науковці залишили це для подальших досліджень.
Ще одне дослідження, опубліковане в Journal of Wound Care у квітні, підкреслює проблеми, які можуть виникнути при тривалому носінні респіраторів.
Дослідники дають рекомендації ретельно очищувати та зволожувати шкіру, а також наносити захисний крем, який створить бар’єр між шкірою та ЗІЗ не менш, ніж за пів години до того, як вдягнути маску чи респіратор.