Дослідження показали, що на тяжкість перебігу COVID-19 може впливати те, що науковці називають цитокіновим штормом, пише Жіночий світ.
У досліджені науковці оцінювали дані 522 пацієнтів з COVID-19 віком від 5 днів до 97 років, що були госпіталізовані в Ухані у грудні та січні. У дослідження також було включено “контрольну групу” з 40 здорових людей.
Порівняно з контрольною групою, у 76% пацієнтів із COVID-19 спостерігався значно нижчий рівень Т-клітин – типу лейкоцитів, що відіграє вирішальну роль в імунній відповіді проти вірусних інфекцій.
Пацієнти, яких довелося відправити до відділення інтенсивної терапії мали значно нижчий рівень Т-клітин, ніж ті пацієнти, які цього не потребували. Пацієнти старше 60 років мали найменшу кількість Т-клітин, як показали результати.
А ті Т-клітини, які збереглися у інфікованих з тяжким перебігом хвороби, були ослаблені та не могли працювати на повну потужність.
Пацієнти COVID-19 також мали високий рівень цитокінів – білка, який зазвичай допомагає боротися з інфекціями. Надлишок цитокінів може спонукати до надмірної запальної реакції, що називається “цитокіновим штормом”. Вона змушує білки атакувати здорові клітини.
Це говорить про те, що новий коронавірус не атакує Т-клітини безпосередньо. Натомість він запускає вивільнення цитокінів, що призводить до втрати та ослаблення Т-клітин, стверджують автори дослідження.
Результати дослідження дають нові підказки щодо того, як лікувати COVID-19, зазначили дослідники.
“Ми повинні приділяти більше уваги кількості Т-клітин і їх функції, а не дихальній функції пацієнтів”, – сказав автор дослідження доктор Йонгвен Чен з Третього військового медичного університету в Чонгкіні, Китай.
Крім того, зауважив він, майбутні дослідження повинні зосередитись на визначенні підгруп Т-клітин, які можуть бути найважливішими у боротьбі з COVID-19, а також на виявленні препаратів, що підвищують кількість і покращують функціонування Т-клітин.
Дослідження було опубліковано 1 травня у журналі Frontiers in Immunology.