Нове дослідження французьких вчених показало, що нікотин може допомогти людям уникнути зараження СOVID-19, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now. Плануються додаткові дослідження, щоб перевірити, чи може ця речовина може використовуватись для запобігання чи лікування смертоносної хвороби.
Науковці обстежили 343 пацієнти, інфікованих коронавірусом, разом зі 139 людьми, у яких хвороба протікала легко. Вони виявили, що серед цих пацієнтів практично не було курців, при тому що у Франції палить 35% населення.
“Серед цих пацієнтів лише п’ять відсотків були курцями”, – сказав співавтор дослідження Захір Амура.
Дослідження з подібними результатами було опубліковано в березні в журналі New England Journal of Medicine. Там було зазначено, що в середньому на 1000 інфікованих коронавірусом у Китаї припадало лише 126 курців. Це при тому, що в Китаї, за даними ВООЗ, палить близько 26% населення.
Теорія полягає в тому, що нікотин може приєднуватись до клітинних рецепторів, блокуючи потрапляння вірусу в середину і не дозволяючи йому поширюватись організмом, як стверджує відомий нейробіолог Жан-П’єр Змено з Французького інституту імені Луї Пастера, який також є співавтором дослідження.
Дослідники чекають схвалення від органів охорони здоров’я Франції для проведення подальших клінічних випробувань.
Вони планують використовувати нікотинові пластири для медичних працівників лікарні Піті-Сальпетрієр у Парижі – де проводились початкові дослідження – щоб перевірити, чи це захистить їх від зараження вірусом. Планується також застосовувати їх для госпіталізованих пацієнтів, зокрема для тих, кого довелось перевести до відділень інтенсивної терапії.
Дослідники хочуть з’ясувати, чи може нікотин допомогти запобігти “цитокіновим штормам”, швидкій реакції імунної системи, яку, на думку вчених, може відігравати ключову роль у летальних випадках COVID-19.
Поки не проведено додаткові дослідження, науковці не хочуть рекомендувати населенню користуватись нікотиновими пластирами для профілактики СOVID-19. В корисному ефекті певності все ще немає, але точно відомо, що вони можуть викликати звикання та мати певні побічні ефекти. Тим паче не слід починати палити, якщо раніше ви цього не робили.