7 безкорисних порад для схуднення

Якщо все ваше життя – гра в хованки із зайвою вагою, ви чули багато порад для схуднення. При цьому добра половина їх відверто не працювала, а друга була настільки складною для виконання, що хотілося бігти не оглядаючись. Упізнайте найпопулярніші і неефективні поради зі зниження ваги. Сьогодні ви зрозумієте, чому не можна тримати тіло в “їжакових рукавицях”, і які способи надбання стрункості вам не допоможуть!

Як не можна худнути: шкідливі, небезпечні і даремні поради

Порада 1: Їжте їжу з червоних тарілок

Прибічники цієї оригінальної поради стверджують, що посуд потрібного кольору може знижувати апетит, тим самим попереджаючи переїдання і сприяючи схудненню. Пояснюється це тим, що наш мозок зв’язує червоний колір з сигналом тривоги, таким чином, сприймаючи їжу як “потенційну загрозу”.

Як правильно? Не ставити “блокування” на їжу, а виховувати в собі корисні харчові звички. Ці поради і подібні до них у кращому разі не працюють, а в гіршому формують у людини неправильне відношення до їжі. Для того, щоб схуднення йшло як по олії, треба сприймати їжу як помічника, а не як ворога. Та і досвід показує, що голодній людині колір тарілки – не указ!

Це цікаво!

Втрата зайвих кілограмів благотворно відбивається на активності мозку. Вчені провели експеримент, в ході якого з’ясувалося, що жінки опісля півроку після схуднення показували кращі результати на тестах пам’яті!

Порада 2: Уріжте калорійність раціону до 1000-1200 ккал

Низькокалорійний раціон, що практикується упродовж тривалого часу, як правило, уповільнює метаболізм. Це призводить до того, що їжа засвоюється повільніше і значима частина калорій вирушає в “жирове депо”. При цьому добовий калораж менше 1300 ккал вважається критичним. Це означає, що він з дуже високою часткою ймовірності викличе серйозні і іноді безповоротні наслідки для вашого організму: порушення обміну речовин і гормонального фону, загострення хронічних захворювання і поява нових.

Як правильно? При схудненні не можна опускатися нижче відмітки в 1300 ккал, виключення з правил – при плануванні розвантажувальних днів разом з лікарем. Нормальне схуднення здійснюється таким чином: порахуйте добову калорійність, відніміть від неї 200 ккал і наслідуйте цей раціон 2-3 тижні. Як тільки втрата ваги зупинилася, відніміть ще 200 ккал. І так, поки не досягнете потрібного результату.

Порада 3: Вечеряйте фруктами

Деякі дієти пропонують тим, хто худне вживати на вечерю тільки фрукти. Мовляв, калорійність їх невисока, тобто користь для схуднення очевидна. Насправді фрукти – не така нешкідлива їжа, як здається на перший погляд. Яблука, апельсини, груші і сливи, з’їдені на голодний шлунок, можуть викликати бродіння і здуття живота, сприяти безсонню і загостренню проблем з шлунково-кишковим трактом.

Як правильно? Ідеальною їжею на вечерю є білки. Вони дають тривале почуття насичення і при цьому в міру калорійні. Згідно своєю перевагою ви можете вибрати скибочку риби або птаха, невелику порцію сиру або склянку йогурту зі свіжими фруктами.

На замітку!
Найпростішим і дешевшим способом схуднути являється хороший нічний відпочинок. Річ у тому, що часті недосипання порушують гормональний баланс, знижуючи рівень гормону лептина, який примушує людину почувати себе ситою, і збільшує рівень греліна, який викликає відчуття голоду.

Порада 4: Пийте воду, ще більше води

Організм більшості людей дійсно відчуває дефіцит води, але при цьому заміщати їду рідиною – небезпечно для життя. Вода не може замінити основну їжу, та і використовувати її в якості перекушування – теж погана ідея. Приблизно те ж саме можна сказати і про соки – вони хороші в якості “десерту”, але не обіду або вечері.

Як правильно? Розрахуйте кількість води, яка треба вашому організму для нормальної роботи. На кожен 1 кг вашої ваги повинне доводитися 30 мл води. Достатній питний режим – це важливий інструмент схуднення, від якого залежить, як швидко і в якому об’ємі поживні речовини доставлятимуться в клітини і наскільки “активним” буде травний тракт.

Порада 5: Налягайте на спеції

Користь спецій для схуднення довели вчені. На думку зарубіжних фахівців, такі приправи як кардамон, перець чілі, гвоздика, кориця, імбир, розмарин і кмин мають здатність “розгонити” метаболізм, завдяки чому схуднення прискорюється. Але насправді, доведений ефект дуже швидкоплинний і в окремих випадках перевищує 1,5-2 години. Якщо при цьому не дотримується баланс між кількістю споживаних калорій, що витрачаються, ви не схуднете.

Як правильно? Не треба ставити під загрозу роботу травного тракту! Занадто гостра і пряна їжа може стати джерелам проблем з травленням.

Порада 6: Їжте все тільки знежирене

У знежирених продуктах харчування дійсно менше калорій, ніж в звичайній, не обробленій їжі. Але переходити на дієту, що виключає жири, все ж не варто. Останні потрібні для нормальної роботи мозку, виробництва ключових гормонів і підтримки здоров’я репродуктивної системи, як жінок, так і чоловіків. Правда, йдеться виключно про корисні жири, джерелами яких є рослинні олії, жирні сорти риби, усі види горіхів, молочні продукти. Жири, що містяться у фастфуді, борошняній і солодкій їжі (тобто трансжири), шкодитимуть.

Як правильно? Вибирайте продукти харчування з середньою жирністю. Так, якщо ви любите молочну продукцію, зупиніться на відмітці 5-9%.

Порада 7: Забудьте про спорт, головне – харчування

Деякі дієти є настільки великим навантаженням для організму, що страждає загальне самопочуття. В цьому випадку виконувати прості завдання стає неймовірно складно. Тому питання фізичної активності при такому раціоні навіть не стоїть. А тим часом, адекватна дієта і нормальні навантаження в спортзалі – запорука успішного і швидкого схуднення. Якщо м’язи отримують достатнє навантаження, вони активніше спалюють жири, тобто тіло швидше прощається із зайвою жировою масою.

Як правильно? Ніколи не виснажуйте себе жорсткими дієтами і складними фізичними навантаженнями. Дотримуйтеся золотої середини. Ваш раціон має бути складений так, щоб вистачало сил вести активний спосіб життя і займатися спортом (хоча б 30 хвилин щоденно).

Джерело

Поділись


Новини партнерів