На тлі спалаху коронавірусу медики рекомендують всім якомога частіше мити руки та дотримуватись правил особистої гігієни. Навіть якщо ви не ходите на роботу через карантин, то все одно виходите в крамницю чи аптеку на закупи і можете принести звідти збудник хвороби. Дослідження показали, що коронавірус може жити на різних поверхнях від кількох годин до кількох днів. А крім нього, є й інші, значно більш поширені мікроорганізми, які можуть становити небезпеку для вас і ваших рідних, пише Жіночий світ.
Мікробіолог Джейсон Тетро каже, що найбільш забруднені приміщення у домі – це кухня та ванна кімната. Особливо багато мікробів залишається на ручках шухляд та шафок, витяжках, фасадах і кухонній техніці.
Інші райони будинку та речі, які вимагають ретельного чищення, включають:
- Пульти дистанційного керування
- Ігрові контролери
- Комп’ютерні миші та клавіатури
- Мобільні телефони
- Вимикачі
- Дверні ручки та двері
- Перила сходів
Беккі Рапінчук, яка започаткувала блог «Чиста мама» та однойменну лінійку продуктів, рекомендує очищувати проблемні місця у домі групами – спершу всі вимикачі, потім всі дверні ручки і т.д. Найкраще працювати за списком. Це дозволить нічого не пропустити і, якщо ви не зможете прибрати увесь дім за один раз, запам’ятати, які місця ви вже обробили.
Обидва експерти радять використовувати і зберігати засоби для прибирання тільки за інструкцією. Ніколи не змішуйте відбілювач з аміаком чи будь-яким іншим миючим засобом. Якщо ви з якихось причин не можете скористатись магазинним засобом, то можете виготовити власний. Для цього змішайте 4 чайні ложки відбілювача з хлором на 1 літр води. Але така суміш підійде не для всіх поверхонь, використовуйте її з обережністю.
З інструментів Рапінчук радить використовувати ганчірки з мікрофібри. Таке прибирання она рекомендує проводити раз на тиждень, якщо тільки вдома немає хворих. У цьому випадку поверхні треба очищувати кожного дня.