Миття рук з милом та використання дезінфектора для рук можуть здаватися взаємозамінними, але насправді вони призначені для різних обставин, пише Жіночий світ.
Алекс Березов, мікробіолог та віце-президент з наукових комунікацій при Американській раді з питань науки та охорони здоров’я, пояснює, коли слід користуватись дезінфектором, а коли – мити руки з милом.
Основним інгредієнтом більшості дезінфікуючих засобів для рук є етанол або ізопропанол. Їх уже дуже давно використовують для знезараження, але вони ефективні лише за умови достатньої концентрації.
Дезінфікуючими засобами рекомендується користуватися тоді, коли ви не маєте доступу до проточної води. Але загалом, вони не на стільки ефективні, як звичайне миття, до того ж для того, щоб дезінфектори спрацювали, потрібна ретельність і певна техніка. Щоб засоби для дезінфекції рук були максимально ефективними, нанесіть кількість засобу, яку вказано на етикетці, на долоню однієї руки, і обережно втирайте дезінфікуючий засіб обома руками, поки вони не стануть сухими. Цей процес, як і миття рук, повинен тривати близько 20 секунд. При цьому дезінфектори не можуть захистити вас від деяких бактерій та вірусів.
Найкращі дезінфектори містять від 60% до 95% спирту. Ті засоби, в яких менше 60% спирту можуть лише частково зупинити розмноження бактерій, але не знищити їх. Також експерти радять остерігатися тих засобів, що містять замінники спирту.
Часте використання дезінфектора може спричинити пересушування шкіри рук, спричинити погіршення стану людей, у яких є шкірні хвороби на кшталт екземи і навіть може спричинити алкогольне отруєння у дітей, що вдихають його пари.
Хоча використання дезінфікуючого засобу, безумовно, краще, ніж нічого, експерти все ж радять за кожної можливості мити руки з милом. Дезінфектори вбивають мікроби, але не роблять нічого, щоб видалити їх. Також засоби для дезінфекції абсолютно не ефективні, коли руки жирні чи сильно забруднені.
Тож ви можете користуватися дезінфікуючим засобом, коли руки не сильно надто брудні та коли ви не маєте доступу до проточної води. Але за інших умов експерти рекомендують користуватися водою і милом. Звичайне мило і антибактеріальне показують приблизно однакову ефективність, тож немає значення, яке ви оберете.