Дослідження показало, що вправи корисні для хворих на рак передміхурової залози, які проходять гормонально-відновну терапію, пише Жіночий світ.
Лікування – так звана андрогенна супресивна терапія (АСТ) – передбачає використання препаратів або операцію для зниження рівня андрогенних гормонів, які потрібні раковим клітинам для розмноження.
“Проблема полягає в тому, що така терапія має ряд побічних ефектів, зокрема накопичення жиру в організмі, підвищена стомлюваність та погіршення здоров’я серцево-судинної системи. Це може збільшити ризик інфаркту та інсульту і знизити якість життя пацієнта”,- сказав керівник дослідження Ентоні Лейхт.
Дослідження, проведене за участі 50 чоловіків, покликане було перевірити, чи здатні фізичні вправи зменшити негативні наслідки АСТ. Програма передбачала виконання вправ з аеробіки та силових вправ двічі на тиждень по 60 хв протягом трьох місяців. Потім учасники три місяці виконували вправи самостійно.
Вправи призвели до стійкого зниження ризику виникнення серцево-судинних захворювань та покращення якості життя. Однак корисний ефект зникав після того, як виконання вправ припинялось.
“Важливою відмінністю цього дослідження від інших було те, що піддослідні почали виконувати вправи до того, як розпочалося гормональне лікування. Інші дослідження перевіряли ефективність фізичних вправ на пацієнтах, які вже проходили терапію”,- каже Лейхт.
Дотримання програми тренувань важливе, оскільки побічні ефекти гормональної терапії продовжують розвиватися і після перших трьох місяців лікування.
Дослідження було нещодавно опубліковане в British Journal of Urology.