Ваше серце має природній кардіостимулятор, який називається синусовим вузлом. Він розташований у верхній частині серця та контролює наше серцебиття, пише Жіночий світ.
Коли синусовий вузол пошкоджується або його сигнали з якихось причин не доходять до серця, відбувається порушення серцевого ритму. Тоді вам може знадобитися кардіостимулятор – невеликий прилад, виготовлений з титану, літієвої батареї та дротів. Він надсилає до серця такі ж сигнали, як і синусовий вузол, і нормалізує серцебиття.
Порушення серцебиття називається аритмією. При аритмії серце може битись занадто швидко або занадто повільно. Уповільненим серцебиття вважається, коли серце робить менше 60 скорочень за хвилину. Його причиною може бути синдром слабкості синусового вузла, який є головною підставою для встановлення кардіостимулятора. Він зустрічається у одного з 600 людей, старших за 65 років.
Серцевий блок виникає, коли електричний сигнал, який керує серцебиттям, частково або повністю заблокований. Це також може спричинити уповільнення серцебиття, і, можливо, знадобиться кардіостимулятор, щоб допомогти провести цей сигнал.
Необхідність у кардостимуляторі визначає лікар за результатами електрокадріограми. Встановлення кардіостимулятора – проста операція, яку проводять під місцевим наркозом. Вже через кілька днів після операції пацієнти повертаються до звичного життя.