Ми всі це робимо. Щодня ми торкаємось свого обличчя незліченну кількість разів. Чешемо ніс, який засвербів, потираємо стомлені очі, витираємо рот. Але насправді це не так уже безпечно, пише Жіночий світ.
Один дотик до обличчя збільшує шанси зараження грипом чи застудою, оскільки рот і очі – це ділянки, через які віруси найлегше проникають в організм. Найчастіше зараження спричиняють краплі, що зависають у повітрі, коли хтось кашляє чи чхає, і які ви можете вдихнути, або ж віруси, які залишаються на руках, після того, як ви торкаєтесь зараженої поверхні. Від передачі вірусу повітряно-крапельним шляхом може захистити маска, а от захиститись від вірусу, коли він осідає на поверхні, майже неможливо.
Різні дослідження показали, що люди схильні торкатися свого обличчя від 10 до 23 разів на годину.
Захарі Сікора, клінічний психолог клініки Північно-Західної медицини Хантлі, дав кілька порад, щоб припинити торкатися обличчя, особливо у сезон застуд.
По-перше, варто тримати у голові, що ви вирішили припинити торкатися обличчя. Розмістіть стікери з нагадуванням на робочому місті і слідкуйте за руками.
По-друге, зробіть так, щоб руки якомога частіше були зайняті. Наприклад, якщо ви дивитесь вдома телевізор, розберіть випрану білизну чи просто тримайте щось в руках.
По-третє, варто обрати дезінфікуючий засіб та мило з сильним ароматом. Запах приверне увагу до розташування рук, якщо ви несвідомо піднесете їх до обличчя.
По-четверте, коли сидите в аудиторії чи на зустрічі, складіть руки “замком” та тримайте на колінах.
Останньою рекомендацією доктора Сікори є носіння рукавичок. Це може бути незвично, але дуже ефективно, якщо ви вдягатимете рукавички, коли виходитимете туди, де можуть бути хворі люди, та зніматимете, коли дістанетесь місця призначення.