Експерти пояснили, як правильно мити руки

Що може бути складного у митті рук? Тепла вода, трохи мила і готово. Тим часом, дослідження вчених з Мічиганського університету показало, що лише 5% людей миють руки досить довго, щоб вони справді стали чистими, пише Жіночий світ з посиланням на Women’s Health.

І це тоді, як через брудні руки передаються десятки хвороб. Доктор Амеш Адалья з університету Джона Гопкінса та доктор Майкл Дж. Гендрікс з Вашингтонського університету пояснили, як потрібно мити руки.

Перш за все важливий час. Доведено, що коли люди миють руки хоча б 20 секунд, це дозволяє вбити більше мікробів. Звісно, коротке миття забезпечить кращий захист, ніж повна його відсутність. Але спробуйте дотримуватись правила 20 секунд. Можете наспівувати якусь пісню, щоб час ішов швидше і ви були впевнені, що мили руки достатньо довго.

Щодо техніки миття, тут доктор Гендрікс радить робити це у 5 етапів. Спершу намочіть руки теплою або холодною водою, вимкніть кран і нанесіть мило. Потім добре потріть руки милом, вичистіть простір під нігтями та між пальцями. Це повинно зайняти не менше 20 секунд. Добре помийте руки під проточною водою. Після цього, витріть руки чистим рушником. Зауважте, доктор Гендрікс каже, що вода має бути “теплою чи холодною”. Попри стереотип, що тепла вода відмиває краще, насправді температура не має великого значення, тому не треба намагатись зварити мікроби в окропі. Головне – аби вода була чистою. Тому найбезпечніше мити руки в проточній воді, оскільки стояча вода в посудині може бути забруднена попереднім використанням.

Доктор Генрікс каже, що немає жодної різниці, яке мило ви оберете мило – звичайне чи антибактеріальне. Звичайне мило працює шляхом прямого видалення мікробів під час миття, а антибактеріальне містить компоненти, які вбивають бактерії. При цьому немає досліджень, які б показали, що один вид мила кращий за інший.

А доктор Адалья схильний навіть уникати антибактеріального мила. Він пов’язує це з тим, що воно може вбити не всі бактерії і ті, що залишаться з часом можуть стати стійкими до антибактеріальних компонентів. Тому він радить використовувати звичайне туалетне мило.

Оскільки мікроби легше переносяться мокрими руками, експерти одностайно кажуть, що висушити їх треба. Щодо способів, питання цікаве, оскільки на цю тему було не так багато досліджень. Але декілька з них показали, що струменеві сушарки більше розносять мікроби, ніж допомагають їх видалити. Тому доктор Адалья схиляється до використання одноразових паперових рушників.

Якщо ви в ситуації, коли вимити руки немає можливості, експерти радять використовувати дезінфікуючі засоби. Обирайте ті, у яких частка спирту становить не менше 60%, а також слідкуйте, щоб термін придатності продукту не вийшов. Переконайтесь, що обробили і задню, і передню частину долоні.

Поділись


Новини партнерів