Сальмонела – це бактерія, яка викликає харчові отруєння. Найчастіше зараження відбуваються через курятину та курячі яйця, пише Жіночий світ з посиланням на Cleveland Clinic.
Зараження може трапитися на будь-якій стадії виробництва продуктів харчування – від ферми до магазину, – каже доктор Френк Еспер, тому часто важко точно визначити джерело інфекції.
Симптомами сальмонельозу є діарея, болі в шлунку та блювота, що можуть тривати від 4 до 7 днів. Сальмонела ніяк не впливає на колір, смак чи запах продуктів, тому ви не зможете точно визначити, заражена ваша страва чи ні. Щоб мінімізувати ризик, лікарі радять застосувати такі заходи безпеки:
- Мийте руки до та після приготування їжі.
- Тримайте сире м’ясо окремо від продуктів, готових до вживання.
- Після роботи з сирою куркою вимийте дошки, поверхні та ножі теплою водою з милом.
- Не мийте сиру курку, сальмонела разом з краплями води може потрапити на інші продукти та поверхні.
- Переконайтесь, що курка повністю приготувалась і всередині немає рожевого м’яса
- Не вживайте їжу, яку залишили без холодильника довше, ніж на дві години.
- Люди, які заражені сальмонелою не повинні готувати чи наливати напої іншим, поки тести не стануть негативними.
У більшості випадків організм здатний впоратись із сальмонельозом без антибіотиків. Найбільший ризик несе зневоднення під час хвороби, тому важливо багато пити. Але якщо зараженому менше 5 років (особливо, якщо це малюк до 3 місяців), більше 65, чи він має ослаблений імунітет, наслідки можуть бути серйозними, аж до летальних. Тому всім, хто вважає, що міг заразитись сальмонелою, радять хоча б поговорити зі своїм лікарем.