Погіршення слуху може мати негативний вплив на людей похилого віку, суттєво знижуючи якість життя. Останнє дослідження виявило, що використання слухових апаратів може допомогти затримати зниження когнітивних здібностей, а також покращити роботу мозку, повідомляє Жіночий світ з посиланням на Times Now. Як правило, когнітивний спад пов’язаний з погіршенням слуху, від якого страждають більше 70% людей у віці старше 70 років.
Дослідники з Мельбурнського університету перевірили, як використання слухових апаратів вплине на майже 100 дорослих людей у віці від 62 до 82 років із вадами слуху. Були зібрані дані учасників до експерименту та після 18 місяців користування слуховим апаратом.
В кінці експерименту науковці виявили, що сприйняття мови, слух та якість життя учасників дослідження значно покращились.
Дослідження показало клінічне поліпшення або стабілізацію когнітивної функції – розумової здатності планувати, обробляти інформацію та виконувати завдання. У жінок було зафіксовано значне поліпшення робочої пам’яті.
Доцент Мельбурнського університету та керівниця дослідження Джулія Сарант сказала, що поліпшення когнітивних функцій – це те, що зазвичай не спостерігається у похилому віці, тому це дослідження є надзвичайно важливим.