Ці 5 ознак можуть вказати на появу у вас проблем з жовчним міхуром

Ці симптоми не варто залишати без уваги.

Жовчний міхур — маленька, але дуже важлива деталь нашого організму, якій ми, тим не менше, зазвичай не приділяємо достатньо уваги. Між тим, саме він допомагає нашому організму перетравлювати жири, безпечно виводячи їх з травної системи. Але якщо ми перевантажуємо міхур, занадто захоплюємося жирною їжею або ігноруємо перші симптоми порушення роботи, у жовчному міхурі може початися утворення каміння.

Ймовірність розвитку каміння у жовчному міхурі у жінок втричі вища, ніж у чоловіків. Винні у цьому вагітності, зміни гормонального фону протягом життя, прийом оральних контрацептивів. Найнебезпечніше те, що у багатьох людей жовчне каміння “тихе” — тобто воно тривалий час перебуває у жовчному міхурі, не проявляючи жодних ознак. Лікарі не радять видаляти таке каміння, але попереджають, що краще взагалі виключати можливість його утворення. І, зрозуміло, звертатися до лікаря за появи найменших симптомів того, що з вашим жовчним міхуром щось не те.

Біль у животі

Періодичний біль у животі, який з’являється зазвичай після їжі, причому найчастіше — після прийняття жирної їжі. Жовчний міхур розташований у верхній правій частині живота. Відповідно, якщо у вас регулярно з’являється біль у цьому місці, то це може свідчити про порушення у роботі жовчного міхура.

Нудота і блювота

Вже сформований камінь може закрити один з протоків, через який проходять травні ферменти. Через це можуть з’явитися нудота, блювання і біль. Якщо після їжі ви відчуваєте необґрунтовану нудоту і навіть блювоту, вам слід якомога швидше звернутися до лікаря.

Печія

Багато симптомів хвороб жовчного міхура схожі на симптоми розладу шлунку: біль, нудота, блювота, судоми і печія. Але є важлива відмінність: якщо ці симптоми з’являються виключно після їжі, а блювота або випорожнення кишківника не приносять полегшення, швидше за все, у вас не отруєння, а проблема саме у жовчному міхурі.

Зміна кольору обличчя

Якщо камінь, що сформувався у жовчному міхурі, блокує жовчний проток, то у міхурі збільшується концентрація білірубіну — жовтуватої речовини, яка у нормі переробляється печінкою на жовч. Якщо цієї речовини стає надто багато, вона надає шкірі жовтуватий відтінок — і це ознака того, що вам варто якомога швидше звернутися до лікаря.

Лихоманка, озноб і швидке серцебиття

Лихоманка, озноб, прискорене серцебиття, особливо якщо вони супроводжуються болем у животі, можуть означати, що відтік з жовчного міхура повністю заблокований і всередині починає розвиватися інфекція, яка може бути небезпечною для життя. У цьому випадку важливо негайно викликати лікаря!

Джерело

Поділись


Новини партнерів