Фахівці пояснили, як чашечка кави може зменшити ризик раку печінки

Дослідники з Університетів Саутгемптона і Единбурга стверджують, що улюблений напій може допомогти знизити ризик найсмертельнішого виду раку.

За даними Всесвітнього фонду дослідження раку, рак печінки займає шосте місце по поширеності серед всіх різновидів раку. У 2012 році було діагностовано близько 800 000 нових випадків і до сих пір саме рак печінки залишається основною причиною смертності від раку в усьому світі – головним чином через труднощі діагностики захворювання на ранніх стадіях.

Однак у 2017 році в журналі BMJ Open було опубліковано дослідження, автори якого з Університету Саутгемптона і Університету Единбурга стверджували, що люди, які п’ють каву (як з кофеїном, так і без кофеїну), рідше хворіють на гепатоцелюлярний рак, найпоширенішу форму раку печінки.

Вчені проаналізували дані 26 досліджень, в яких взяли участь більше двох мільйонів чоловік, і виявили пряму залежність між кількістю споживаної кави і зниженням ризику цирозу і раку печінки.

Так одна чашка в день знижувала ризик на 20%, дві чашки – на 35%, а ті, хто випивали в день до п’яти чашок, в результаті знижували ризик раку печінки вдвічі.
Згідно з даними MedicalXpress, «складові молекули, що містяться в каві, мають антиоксидантні, протизапальні, антиканцерогенні та інші корисні властивості, що, як вважають вчені, і може пояснити більш низький рівень хронічних захворювань печінки і раку печінки, які долають любителів кави».

Більш того, той же ефект дає і вживання кави без кофеїну, що дуже важливо для тих людей, які з різних причин змушені обмежувати вживання напоїв і продуктів, що його містять.

Втім, автори дослідження нагадують, що рекомендована доза кави в день не повинна перевищувати п’ять чашок, а краще взагалі скоротити її до двох-трьох.

 

ДЖЕРЕЛОДомашний очаг
Поділись


Новини партнерів