
Якщо ввечері вам важко швидко заснути, а вранці – прокинутися, не поспішайте приєднуватися до клубу тих, “у кого безсоння”. Так, за статистикою в сучасному світі майже половина дорослого населення страждає від поганого режиму сну, а у половини населення старше 60-ти років взагалі спостерігається безсоння. Виправити ситуацію, за словами вчених, можуть деякі продукти.
Отже, не поспішайте приймати таблетки, які викликають звикання, а спробуйте для початку впоратися з проблемою природним шляхом. Наприклад, для міцного сну надзвичайно корисна черешня. Так, згідно з результатами дослідження Університету Пенсільванії, якщо випивати склянку соку черешні перед сном протягом одного тижня, то час сну збільшується на 34 хвилини, а ефективність відпочинку при цьому підвищується на 5-6%.
Крім того, до продуктів, які сприяють повноцінному нічному відпочинку, експерти зараховують, перш за все, їжу, багату триптофаном. Рекордсмени по його наявності – вишня і черешня, фініки, волоські горіхи, насіння гірчиці, вівсяна, перлова, гречана і рисова крупа, а також пшоно. Саме триптофан, потрапляючи в організм, перетворюється в серотонін – з’єднання, яке викликає розумове розслаблення і створює відчуття спокою і благополуччя. Серотонін також частково перетворюється в мелатонін, який регулює наш біологічний годинник.
До речі, щоб триптофан краще засвоювався, потрібно поєднувати білкові продукти з рисом, картоплею або макаронами. Наприклад, корисно на ніч випити склянку теплого молока з вівсяним печивом або з’їсти на вечерю трохи курячого м’яса з локшиною.
“Дуже корисні за кілька годин до сну також банани, фініки і арахіс. Крім триптофану, який розслаблює емоційно і психологічно, ці продукти є джерелом магнію і калію, які допомагають розслабити м’язи” – каже лікар.
До слова, замість будь-яких кофеїновмісних напоїв, міцного чаю і магазинних соків вечорами слід пити трав’яні чаї. Вони широко використовуються в народній медицині, а їх дієвість підтверджують навіть вчені.