Медики пояснили «природу» неприємного запаху з рота

Поганий запах з рота з’являється при захворюваннях ясен, носа, носоглотки. Наприклад, при хронічному тонзиліті, коли в криптах мигдаликів утворюються гнійні пробки, при хронічному гаймориті, коли розвивається запальний процес в пазухах носа; при тонзиліті – промивання мигдалин відповідними лікувальними засобами зазвичай позбавляє від цієї недуги.

Досить часта причина неприємного запаху – пародонтоз. При цьому захворюванні утворюються зубодесневі щілини, в які потрапляють частинки їжі. Розкладаючись, вони стають причиною неприємного запаху.

Можлива причина запаху з рота – неякісні або прийшли в непридатність протези, під коронками яких накопичуються залишки їжі. Причиною запаху можуть бути і каріозно змінені зуби. У утворених каріозних порожнинах накопичується значна кількість мікроорганізмів. Наявність зубного каменю, неякісні пломби, недотримання гігієни порожнини рота – все це сприяє появі запаху.

У всіх цих випадках необхідно отримати конкретні рекомендації у фахівців – стоматолога і оториноларинголога.

Причиною запаху може бути білий наліт на язиці, який свідчить найчастіше про погану діяльність системи травлення. Не випадково лікарі називають язик дзеркалом шлунка. Треба порадитися з лікарем-гастроентерологом, який порекомендує певної дієти. Порада: при наявності густого (білого або жовтого) нальоту на язику чистити щіткою не тільки зуби, але й язик.

Запах з рота може бути обумовлений хронічним гастритом зі зниженою кислотністю, коли можливо уповільнене перетравлення білкових речовин. При цьому лікар може порекомендувати приймати шлунковий сік, різні ферментні препарати.

При захворюваннях нирок, що супроводжуються нирковою недостатністю, можливий запах аміаку.

 

У практично здорових людей запах з рота може бути від переїдання, особливо від зловживання м’ясними стравами. Не слід переїдати. Дієта з вегетаріанською спрямованістю теж може виявитися цілющою, оскільки виключає з раціону м’ясні страви, що сприяють гнильним процесам в кишечнику людини.
Джерело

Поділись


Новини партнерів