Що станеться з вами після повної відмови від алкоголю

Навіть якщо ви не зловживаєте міцними напоями і дотримуєтеся рекомендованих норм споживання алкоголю, прислухайтеся до себе: ваш організм вже точно сигналізує про те, що щось потрібно змінити.

Якщо ви правильно харчуєтеся, лягайте вчасно і навіть уникаєте стресів на роботі, але при цьому все одно відчуваєте втому і нездужання, на обличчі вранці з’являються припухлості, шкіра – суха, і до того ж страшно хочеться їсти і пити, задумайтеся: може справа не в нестачі якихось вітамінів або перевтомі, а тільки в декількох зайвих алкогольних коктейлях, без яких ви вже довгий час не проводите жоден вечір.

Одні люди не можуть уявити собі життя без міцних напоїв, а інші легко обмежуються парою келихів вина у свята. Розповідаємо, чому першим найкраще максимально обмежити себе в споживанні алкоголю, а другим – і зовсім відмовитися від нього раз і назавжди.

Чиста шкіра

Всі спиртні напої призводять до сильного зневоднення організму. Справа в тому, що печінка швидко розпізнає отруту і переробляє алкоголь, а нирки в свою чергу починають активно виводити з організму продукти розпаду. Зрозуміло, все це сильно відбивається на шкірі, яка стає сухою, в’ялою і втрачає тонус.

Відмовтеся від алкоголю взагалі – і ви побачите результат буквально через кілька днів: шкіра стане чистою, буде виглядати сяючою і зволоженою. Плюс до всього цього: обличчя більше не буде набряклим, а мішки під очима зникнуть.

Прогрес в тренуваннях

Алкоголь руйнівно впливає на м’язи, перешкоджає їх росту і, як наслідок, заважає нам рухатися вперед в нашому тренувальному процесі. Спиртні напої не тільки не дають нам розвиватися, а й гальмують процес відновлення організму після виснажливих занять.

Виключивши алкоголь зі свого раціону, ви будете себе краще відчувати, швидше відновлюватися, а прогрес, досягнутий у вигляді зростання м’язової маси і спалювання жирової тканини не змусить себе чекати.

Стрілка на вагах поповзе вниз

Американські фахівці не втомлюються підкреслювати, що алкоголь грає не останню роль в накопиченні зайвих кілограмів. Він уповільнює наш метаболізм, містить в собі масу калорій, які ми завжди забуваємо порахувати, та ще страшно підвищує апетит.

Через тиждень без спиртних напоїв ви з задоволенням відзначите, що ваш обмін речовин прийшов в порядок, а надлишки води, які раніше утримував алкоголь, вийшли з організму і стрілка на вагах змістилася з мертвої точки на пару кілограмів в вашу користь.

Вільний час і зекономлені гроші

Ви ніколи не пробували підрахувати, скільки грошей в місяць або на рік ви витрачаєте на алкоголь? Підсумкова сума вразила б вас настільки, що ви б точно вирішили назавжди покінчити з цією шкідливою звичкою. А скільки чудового вбрання можна було б купити на ці гроші …

Сказавши алкоголю “ні”, ви побачите, скільки вільного часу з’явилося у вашому житті. Особливо це стосується часу, який раніше ви проводили, страждаючи від важкого похмілля всю першу половину дня, а то й цілий день.

Психологічна, фізична, емоційна стійкість

Дія алкоголю в чомусь схоже на дію цукру на наш організм. Отримуючи бажану “дозу”, ми відчуваємо задоволення і прилив енергії, а не отримавши її, ми відчуваємо різкий занепад сил. Такі хімічні скачки в результаті викликають у нас сильну залежність, ми важче справляємося зі стресами, мучимося від головних болей і навіть потерпаємо від депресії, а сон стає порушеним, нездоровим: про все це говорять останні дослідження в цій області. Ми перевтомлюватися, навіть не почавши працювати.

Люди, які відмовилися від випивки, швидше засинають, сплять міцним, здоровим сном, повністю відновлюють сили організму, легше прокидаються.

Ніякого переїдання

Алкоголь – найсильніший аперетив: згідно з дослідженнями, він підсилює наші почуття, тим самим змушуючи нас гостріше реагувати на ароматні страви і спонукаючи більше їсти. Слідом за однією залежністю приходить нова – харчова, наслідки якої можуть за ступенем тяжкості навіть позмагатися з алкогольною: це і надмірна вага, і цукровий діабет, і серцево-судинні захворювання, і захворювання печінки. Список можна продовжувати дуже довго.

Читайте також про найнебезпечніші продукти для чоловіків

Прибравши алкоголь зі свого основного меню, ви не тільки скоротите споживання непотрібних калорій, але і перестанете з’їдати зайве, позбувшись від настирливого фальшивого почуття голоду. Думки про шкідливі закуски згодом підуть назовсім, а ви, самі того не помітивши, почнете віддавати перевагу корисній, поживній їжі і здоровому раціону в цілому.

Джерело

Поділись


Новини партнерів