Дослідники з Університету Іллінойсу проаналізували дані більше 1463 чоловіків і 1769 жінок,які народилися в основному в період між 1957 і 1965 роками. Фахівці оцінювали рівень психологічного благополуччя добровольців. Вчені з’ясували, що жінки, які заробляли більше, ніж їхні чоловіки, частіше мали виражені симптоми депресії, пише Жіночий Світ.
У чоловіків все виявилося навпаки. Якщо чоловік ставав основним годувальником у родині, його рівень психологічного благополуччя згодом підвищувався. Вихід на пенсію для того, щоб піклуватися про дитину, не позначався на психологічне благополуччя жінок. А ось психологічне благополуччя чоловіків, які зважилися на такий крок, страждало.
Так, судячи з усього, рівень психологічного благополуччя знижується у тих чоловіків і жінок, чия поведінка не відповідає традиційним гендерним ролям. Ймовірно, такі люди знають, що їх поведінка в суспільстві сприймається негативно. Це підриває їх психічне здоров’я. Дослідники відзначають: зростання заробітної плати і вкладу в сімейний бюджет не настільки сильно впливає на психічне здоров’я жінок, які є прихильницями рівноправності в сім’ї.