Чому постійно хочеться спати: 10 можливих причин

Безпідставні причини постійної сонливості. Можливо, все набагато серйозніше, ніж вам здається.

Ранок викликає у вас тривалий стогін і ви не можете прокинутися навіть після чашки міцної кави, а протягом дня постійно шукаєте спосіб відпочити хоча б ненадовго? Варто з’ясувати, чому так відбувається, і яка причина такої перманентної сонливості, інформує Ukr.Media.

10 причин, чому очі постійно закриваються і що з цим робити.

Недостатньо вітаміну D в організмі

Основні симптоми — хронічна втома, неможливість сконцентруватися і постійна сонливість. Власне, жителям мегаполісів варто приймати цей вітамін в капсулах або краплях протягом усього року: в будь-якому віці й в дозуванні, яке запропонує лікар.

Брак заліза в раціоні

Дефіцит заліза призводить до зниження рівня гемоглобіну в крові й, як наслідок, до анемії. Якщо це ваш випадок, варто переглянути свій раціон — багато заліза міститься в яблуках, печінці, яловичині, шпинаті й гіркому шоколаді.

Апное під час сну

Зупинки дихання можуть траплятися у всіх, але в групі ризику — люди з зайвою вагою і шкідливими звичками. Часті випадки мимовільного апное уві сні призводять до сильного погіршення кровопостачання мозку. Спіть на боці, киньте палити й випивати на ніч, і займіться спортом, щоб скинути вагу.

Синдром неспокійних ніг у сні

Неможливість спокійно сидіти або лежати в ліжку можуть бути викликані діабетом, артритом або подагрою. Ці захворювання, у свою чергу, можуть бути спровоковані іншими причинами — і потрібно лікувати їх. Ваші ноги постійно рухаються і не дають спокійно спати? Терміново до лікаря.

Сезонний афективний розлад

Осінь, зима і весна — традиційний час виникнення псевдодепресій і психічних розладів. Стан плаксивості й пригніченості, туги й смутку не можна залишати без уваги. Хороша новина: зі збільшенням світлового дня і появою сонячних променів всі симптоми як рукою знімає. Якщо сезонна сірість заважає вам висипатися, частіше гуляйте на свіжому повітрі, їжте більше свіжих овочів і фруктів.

Депресія

Депресія — це хвороба, це не соромно і це лікується, іноді стаціонарно, і завжди — медикаментозно. Кожен другий з хворих депресією не підозрює про хворобу — якщо у вас немає сил ні на що і постійно хочеться спати, зверніться до лікаря. Не потрібно лякатися, але і зволікати точно не варто.

Знижений артеріальний тиск

Гіпотонія може виникати при великій кількості втраченої крові (після закінчення менструації у жінок), при тривалому стресі або незбалансованому харчуванні, при зміні погоди. Потрібно переглянути свій спосіб життя, позбутися від шкідливих звичок і дотримуватися режиму дня.

Гормональний дисбаланс організму

Ендокринна система може почати працювати зі збоями через багато причин — у жінок гормональний фон взагалі постійно змінюється залежно від дня циклу. Хвороби щитовидної залози або надниркових залоз можуть стати серйозною проблемою, і сонливість — лише один із симптомів. Встановити причини дисбалансу повинен лікар після призначення аналізів.

Сезонні інфекційні захворювання

Всім давно відомо, що найкращий спосіб вилікуватися при застуді або будь-яких інших інфекціях — це виспатися як слід. Не потрібно намагатися “бути героєм”, краще від цього не буде ні вам, ні вашим близьким. Якщо ви підчепили грип, вирушайте в ліжко і постарайтеся заснути. Потім надолужите згаяне у роботі.

Побічна дія деяких ліків

Про сонливість як побічний ефект прийому деяких препаратів вас повинен попередити лікар — і про це завжди написано в інструкції. Варто привчити себе завжди читати їх повністю — кожен раз, коли ви відкриваєте нову упаковку ліків.

Поділись


Новини партнерів