Медики повідомили, з чим пов’язана сухість у роті

Причини сухості слизової оболонки рота можуть бути різними. Одна з причин – цукровий діабет, навіть його легка форма. При цьому необхідно різко зменшити споживання цукру, кондитерських виробів, картоплі, каш. На деякий час цукор слід виключити з раціону. І, звичайно, необхідно перевірити вміст цукру в крові.

Сухість у роті може бути і на нервовому грунті – від хвилювання, тривоги. При цьому треба взяти себе в руки і за порадою лікаря деякий час приймати заспокійливі, седативні засоби.

Втім, сухість у роті нерідко викликається різними медикаментами, це вираження їх побічної дії.

У тих, кого турбує важкий клімакс, і взагалі у літніх людей сухість у роті може бути пов’язана зі зниженням функції слинних залоз.

Пригнічується функція слинних залоз і при гастриті, явищах атрофії шлункових залоз і зниження шлункової секреції.

Однак найбільш часта причина сухості в роті – тривалий прийом снодійних засобів, препаратів, що знижують артеріальний тиск і заспокійливих нервової системи.

Як же позбутися від сухості в роті? Корисно випити ковток мінеральної води, попередньо опустивши в неї часточку лимона. Корисні сік і напій з журавлини. Можна потримати в роті часточку лимона. Іноді досить просто прополоскати рот водою, масажуючи язиком ясна і слизову оболонку щік. Часто допомагає і кисла карамелька.

І, звичайно, якщо сухість у роті турбує вас тривалий час, необхідно звернутися до лікаря.
Джерело

Поділись


Новини партнерів