Чому не варто використовувати синтетичну постільну білизну

Першим простирадлом у світі була звірина шкура, яку первісні люди стелили на підлогу печери, коли лягали спати. А інша – служила ковдрою в холодні дні. За припущеннями вчених, перші ліжка, схожі на сучасні, які накривалися тканиною, були ще в Стародавньому Єгипті і Стародавньому Римі. Але спали на такому ложі тільки дуже знатні громадяни. Повідомляє Жіночий Світ

В середні віки люди навчилися ткати з льону та бавовни, а потім вибілювати ці тканини. У XV столітті італійці робили перші простирадла з вишивкою та мереживом. Вони виготовлялися на замовлення і коштували немислимо дорого. Не кожен заможний будинок міг дозволити собі таку розкіш.

Кольорова постільна білизна з’явилася лише в XVII столітті. Світом вона поширилася завдяки голландським умільцям.

Підодіяльник набув поширення вже після другої світової війни. До цього ковдрою накривалися поверх ще одного простирадла. Правда, сьогодні з розвитком виробництва синтепонових ковдр, які легко перуться, підодіяльник відходить у минуле.

Про сьогоднішнє буяння тканин, з яких виготовляється постільна білизна, наші предки навіть мріяти не могли. Сатин, бязь, ситець, бавовна, льон, батист, сатин, шовк, атлас – всіх не перелічити. Кожна з тканин відноситься до однієї з трьох груп: натуральні, синтетичні, натуральні з додаванням синтетики.

Пальму першості в якості і екологічності утримують натуральні тканини. Найдавніша з них – льон. Простирадло з льону сьогодні – це білосніжний матеріал, який можна віднести до категорії довговічних. Роки не зношують його, лише роблять м’якше. Єдиний, але дуже суттєвий, його недолік для господинь – льон дуже важко піддається прасуванню. У цьому сенсі краща постільна білизна з бязі. Вона теж міцна (але не настільки, як льон), практично не мнеться і довго не втрачає колір.

Однак ніжинкам не подобається ні той, ні інший матеріал. Обидва вони досить грубі. Чи існує тканина, яка одночасно міцна і в той же час тонка, м’яка, гладка? Так, існує. Це перкаль. В Європі постільна білизна з перкалі дуже поширена, вона високо цінується і відноситься до класу «Люкс». Спочатку перкаль виготовляли в Індії. Вона виходить шляхом певного переплетення ниток. Масове поширення ця тканина отримала в кінці XVIII століття у Франції. Але використовували її при виготовленні вітрил, а потім, вже в XX столітті, – в авіаційній промисловості. І лише пізніше, з розвитком нових способів обробки тканин, перкаль стали використовувати в якості постільної білизни.

До натуральних тканин з дуже хорошими властивостями відноситься і бавовна. Вона володіє середньою щільністю, м’яка, легко розгладжується. Але останнім часом у бавовни з’явилися противники. Американський дерматолог Денніс Гросс упевнений, що наволочки з бавовняної тканини спричиняють негативний вплив на шкіру, в результаті якого на ній утворюються ранні зморшки. Доктор Гросс пояснює, що тертя шкіри обличчя в бавовняну основу також негативно позначається на зовнішньому вигляді.

Справедливості заради слід зазначити, що не всі згодні з теорією Гросса. Член Британської асоціації дерматологів доктор Шерназ Уолтон вважає всі аргументи американського колеги несуттєвими. Набагато корисніше для шкіри, на її думку, не курити і менше перебувати на сонці.

Білизна з натуральних тканин дійсно шкідлива, якщо при її фарбуванні використовуються хімічні отруйні барвники. Це встановили експерти, які в 2016 році перевіряли якість тканин. Так, в деяких зразках тканин було виявлено перевищення формальдегіду. Професор кафедри текстильного матеріалознавства університету дизайну і технологій Олександр Давидов пояснює, що з текстилю формальдегід починає виділятися у вигляді отруйних парів. Потрапляючи на шкіру і в дихальні шляхи, цей канцероген викликає алергічні реакції, підвищує ризик неврологічних захворювань, негативно відбивається на стані серцево-судинної системи і дихальних шляхів.

Нічого хорошого не можна очікувати і від білизни з синтетики. Вчені з Нової Зеландії проводили спеціальні дослідження, в ході яких з’ясували, що в синтетичних тканинах дуже багато токсичних речовин, які викликають алергічний кашель і напади астми. Крім того, в постільній білизні з синтетики міститься на порядок більше мікроорганізмів, грибка і цвілі, ніж в простирадлах і наволочках з натуральних тканин. Для алергіків і тих, у кого є захворювання шкіри, синтетична постільна білизна може бути дуже небезпечною.

Крім цього, новозеландські вчені встановили, що матеріал з синтетики часто супроводжує статичну електрику. А наелектризовані тканини викликають роздратування у людей і погано відбиваються на їх психіці.

Підсумком досліджень став висновок: люди, які сплять на синтетичній білизні або носять синтетичний одяг, як правило, більш дратівливі, у них частіше трапляються напади агресії, а їх сон супроводжують кошмари.

Поділись


Новини партнерів