Лікар: до раку кишечника веде споживання шоколаду, а не м’яса

Аж ніяк не червоне м’ясо, а шоколад, повний цукру і жирів, може бути винуватцем появи пухлини в кишечнику. Таку точку зору відстоює відомий лондонський лікар, колоректальний хірург Роджер Лейчестер.

Останнім часом з боку медиків і дієтологів лунають заклики скорочувати вживання червоного м’яса. З його регулярною присутністю в раціоні пов’язують підвищений ризик виникнення раку кишечника.

Однак на думку Роджера Лейчестера, що спеціалізується на скринінгу колоректального раку, шоколад в цьому плані є набагато більш небезпечним продуктом, ніж червоне м’ясо. Фахівець стверджує: споживання шоколаду підвищує ймовірність захворіти на рак кишечника в більш значній мірі, ніж любов до страв з м’яса.

За словами лікаря, немає чітких доказів того, що саме червоне м’ясо веде до розвитку раку кишечника. Хірург пояснює, що теорія про шкоду м’яса як можливого провокатора раку кишечника виникла ще в 70-х роках. Вчені тоді виявили, що у вегетаріанців ризик раку кишечника трохи нижче, ніж у інших людей.

Лейчестер вважає, що пов’язувати знижений ризик цього виду раку саме з відмовою від м’яса було некоректно, оскільки при цьому не досліджувався вплив інших факторів, що існували в житті вегетаріанців. За його словами, такими факторами могли бути здорові звички цих людей і інші їх особливості, але з ймовірністю раку кишечника зв’язали чомусь саме аспект м’ясоїдства і відмови від м’яса.

«Шоколад з високим вмістом жиру і цукру несе з собою більш високий ризик розвитку раку кишечника. Саме ці дві субстанції часто і стають причиною пухлинних процесів в органах ШКТ. Однак чомусь ніхто не радить відмовлятися від шоколаду. Натомість людям рекомендують відмовлятися від м’яса, хоча його нестача в раціоні збільшує ризик розвитку анемії», – висловився хірург.

Лейчестер додав, що сам він вживає м’ясо 4-5 разів на тиждень.

Поділись


Новини партнерів