Який чай обрати: чорний, зелений, червоний…

Існує величезна кількість традицій і ритуалів, пов’язаних з чаєм. У Китаї чайна церемонія – ціла система обрядів із розпивання чаю, в Англії – так званий “five o’clock” – о п’ятій годині кожен англієць зобов’язаний випити горнятко чаю.

Безсумнівно, що напій, який користується такою популярністю не може не володіти корисними властивостями. Різні сорти чаю, від простих до найвишуканіших, в різній мірі корисні здоров’ю.

Чорний чай

tea-with-cookies-object-biscuit-bakery_3192534.jpg

Чорний чай, завдяки кофеїну, що входить до його складу, є бадьорим напоєм. Причому, чайний кофеїн бадьорить набагато довше, ніж, наприклад, кава. Окрім стимулюючих властивостей, чорний чай ще й заспокоює. Це відбувається завдяки наявності в ньому таніну (до 15 %). Британськими вченими було доведено і антистресова властивість чорного чаю. Регулярне вживання чаю знижує відновний період після перенесеної стресової ситуації. Це відбувається завдяки зниженню в організмі гормону стресу – кортизолу.

Зелений чай

wpapers_ru_chai-s-limonom-i-yagodami.jpg

На відміну від чорного, зелений чай в народі користується великою довірою. Найвідоміша властивість зеленого чаю – зниження ризику захворювання раком. Особливо корисний зелений чай курцям – при регулярному вживанні напою ризик розвитку раку легенів знижується в 13 разів.

Тим, хто належать до групи ризику захворювань серцево-судинної системи, рекомендується випивати до п’яти чашок зеленого чаю на день. Це знижує ризик інфаркту на 26%. Вчені з Королівського університету Шеффілда (Англія ) довели користь зеленого чаю щодо ВІЛ. Вони виявили в чаї спеціальну речовину під назвою EGCG, яка перешкоджає проникненню ВІЛ в імунну систему.

Але при всій користі зеленого чаю, зловживати цим напоєм не варто. Досить випивати в день не більше п’яти чашок, в іншому випадку він може викликати печію, болі в шлунку і кишкові кольки. Міцний зелений чай протипоказаний і тим, у кого гостра форма гіпертонії, тахікардія, загострена форма ниркових захворювань, а також вагітним, схильним до токсикозів. Не рекомендується давати зелений чай і маленьким дітям, так як їх організм є занадто чутливим і може викликати погіршення сну.

Червоний чай

-gncujlwqbc.jpg

Високоякісний червоний чай виробляється тільки в Китаї або Тайвані.

У європейському розумінні червоний чай – це той же чорний з особливим присмаком. Проте в Китаї, червоний чай – це окремий вид чаю, який не має з чорним нічого спільного. Червоний чай визнаний дослідниками кращим серед інших чаїв щодо підвищення імунітету. Ще у вісімдесяті роки минулого сторіччя було доведено, що червоний чай підвищує вміст вітамінів P, C, E в організмі, змиває тромби і жирові відкладення в судинах, а також знижує рівень холестерину.

Червоний чай бореться з такими захворюваннями, як церебральний артеріосклероз, артеріальним тромбофлебітом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Часник: як він загрожує здоров’ю

Білий чай

maria_komar_-_belyi_chai.jpg

Білий чай називають “еліксиром безсмертя”. Як і червоний, білий чай вирощують лише у двох місцях – в китайській провінції Фуцзянь і в горах острова Шрі-Ланка. Білий чай дуже складно зберігати і транспортувати, у нього невеликий термін придатності. Збирати білий чай можна тільки два місяці на рік – у квітні та вересні і тільки рано вранці, саме в цей час у ньому міститься максимальна кількість вітамінів.

Білий чай підвищує згортання крові і сприяє загоєнню ран. Він також перешкоджає розвитку серцево-судинних захворювань, ракових пухлин і карієсу. Білий чай багатий вітамінами, володіє антивірусними властивостями, захищає від бактерій, запобігає появі пухлин. Найцікавіше, що білий чай не можна заварювати гарячою водою, інакше всі його корисні властивості втрачають свій цілющий ефект.

2228.jpg

Чай – настільки древній напій, що встиг трансформуватися у різні “форми”. Сьогодні існують і холодні чаї, і різні смаки – екзотичні фрукти або полуниця з вершками, спеціальні лікувальні чаї… Всілякі гелі для душу, шампуні, мила також мітять екстракти чаю. Важливо обрати те, що вам подобається!

Джерело

Поділись


Новини партнерів