Названо чудовий спосіб загальмувати старіння

Раніше вчені багато разів доводили, що зниження кількості калорій в раціоні дозволяє скоротити ризик розвитку хвороб серця та інсульту. Однак американські дослідники вперше довели, що при подібній дієті існує особливий генетичний вплив на пам’ять і області старіючого мозку, пов’язані з навчанням.

Чим менше в раціоні людини калорій, тим більший вплив на рівень активності приблизно 900 різних генів, пов’язаних з віковими процесами і формуванням пам’яті в мозку. Саме тому дієта з низькою кількістю калорій здатна уповільнити старіння на генетичному рівні, стверджують автори дослідження.

Вони з’ясували, що зменшення калорій в раціоні зупиняє процес нормального підйому і зниження рівня активності цих генів. Експериментальне дослідження показало вперше в історії науки, що обмеження в прийомі їжі, особливо вуглеводів, може спрацювати за рахунок маніпулювання функціями значно більшої групи генів, ніж це було раніше прийнято вважати.

Однак автори дослідження підкреслюють, що обмеження калорій саме по собі не є еліксиром молодості, хоча є докази того, що ця дієта уповільнює вікові процеси і пов’язані з ними хвороби. Йдеться, перш за все, про зниження небезпеки хвороб серця, гіпертонії і інсультів, а також зміцнення пам’яті – дуже важливого процесу при старінні.
Джерело

Поділись


Новини партнерів