Дотримуючись простих правил, ви зможете наситити свій організм вітамінами, мінералами і іншими корисними речовинами.
Щоденне вживання меду приносить організму величезну користь. Адже в ньому міститься стільки цінних поживних речовин! Мед може стати ліками від багатьох захворювань, так і засобом їх профілактики. Однак навіть такий корисний продукт не дозволяється застосовувати в необмежених кількостях.
Дотримуючись простих правил, ви зможете наситити свій організм вітамінами, мінералами і іншими корисними речовинами, якими так багаті ці ласощі. Крім того, мед замінить вам будь-який шкідливий десерт.
Чи можна їсти багато меду?
Перш за все, потрібно знати оптимальну добову норму споживання цього продукту. Дорослій людині достатньо з’їдати одну або дві столові ложки бурштинового десерту в день. Для дитини ж норма — одна або дві чайних ложки, не більше. Така доза приносить організму усе необхідне і точно не принесе шкоди.
Їсти мед у великій кількості не можна, бо це призведе до зростання рівня цукру в крові, зайвої ваги, порушень в роботі нервової системи і всіх обмінних процесів в організмі. Крім того, ви можете спровокувати алергічну реакцію на мед.
Як правильно їсти мед
Вживати в їжу мед фахівці рекомендують вранці натщесерце або за пів години до основного прийому їжі. Добре буде з’їсти ложечку меду на ніч, він заспокоїть, допоможе швидше і міцніше заснути.
Фахівцями було відзначено, що у людей, які вживають мед кожен день, організм краще протистоїть захворюванням, особливо вірусам, бактеріям. Мед підвищує імунітет людини і позитивно впливає на обмінні процеси.
Ті, хто любить ласувати медом, повинні пам’ятати, що при високій температурі він втрачає велику частину своїх корисних властивостей. Його не можна нагрівати вище сорока градусів або опускати в занадто гарячі рідини. До того ж, вживання меду в значній кількості з гарячим чаєм матиме надмірне навантаження на серце. Краще додавати мед у вже готові страви або теплі напої. Наприклад, в каші, мюслі, до випічки або сирників, оладок. Можна додавати бджолиний продукт в звичайну теплу воду.
Не ковтайте відразу солодку масу, спочатку потримайте мед у роті хвилинку-другу. Ваші смакові рецептори зможуть відчути весь неповторний букет смаку. До того ж при такому правильному поїданні меду цінні речовини з нього засвояться набагато краще.
Чим небезпечний мед
Пам’ятайте, що мед містить чималу кількість цукрів, які можуть стати джерелом розвитку бактерій в порожнині рота, що неминуче призведе до різних проблем. Захиститися від карієсу вам допоможе ретельна гігієна порожнини рота, кожен раз чистіть зуби після вживання меду або, хоча б, прополощіть рот.
Для отримання максимальної користі і в лікувальних цілях, не приймайте мед спільно з основною їжею. Це може викликати процеси бродіння або погіршення травлення. А також стане причиною появи зайвих кілограмів.
Мед вважається високоалергенним продуктом, тому приймайте його з обережністю. Дітям до двох років він і зовсім заборонений. А з двох років дозволяється його давати дитині, починаючи з дуже невеликої кількості і уважно спостерігаючи за реакцією малюка.
Вживайте мед правильно, тільки тоді бурштиновий десерт стане вашим захистом і ліками!