Несвіжий подих — незручне явище, від котрого страждає 80% населення планети. Звичайне ополіскування ще допоможе від нього врятуватися, але ж ти не візьмеш раковину умивальника з собою на роботу чи на побачення. Проте як варіант заміни свіже яблуко чи жувальна гумка цілком згодяться.
Щоб ви могли невимушено посміхатися і не боятися, що з рота неприємно пахне, ми склали список, після котрого запах втече далеко і надовго.
1. Пожуйте моркву, стебло селери або яблуко
Яблука і морква покращують травлення і підтримують травну систему в прекрасному стані. Тобто, у шлунку не будуть утворюватися гази, котрі виходять через рот і спричинюють сморід. Ба більше, свіжі фрукти й овочі провокують утворення слини, а остання вимиває бактерії-утворювачі неприємного запаху з язика, зубів та ясен.
Голодний шлунок стає винуватцем неприємного запаху з рота, адже в ньому підвищується рівень кислоти. Не забувайте часто споживати, чи просто жувати овочі та фрукти — так шлунок буде ситим і без поганих запахів.
2. Споживайте більше овочів
Неприємний запах може свідчити про надмірну кількість кислоти в шлунку або про інші травні порушення. Такі негаразди з вами точно не трапляться, якщо імунітет буде сильним, і споживання овочів для цього — найкраща порада.
Ще додамо, що зелені овочі багаті хлорофілом — пігментом, який рослини застосовують для фотосинтезу, щоб вбирати в себе енергію із сонячних променів. Цей пігмент ще ж є природним дезодорантом, він може усунути будь-який запах з рота.
3. Заховайте в кишеню додатки до страв… потім знадобляться
Такі рослини, як м’ята, допоможуть полегшити перетравлення їжі та печію — винуватців неприємного запаху. Коріандр і петрушка чудово освіжають подих.
Отож, заховайте їх в кишеню — на потім. Пожуйте ці рослини після прийому їжі — вони нейтралізують будь-який запах після їжі.
4. Заприятелюйте з йогуртом. Але солодкого його співбрата остерігайтесь
Корисні бактерії, наявні в йогурті, покращують травлення, особливо щоденної їжі. Так і травна система здорова, і подих свіжий.
Окрім проблем з травною системою, несвіжий подих спричинює накопичення сульфатів у ротовій порожнині. Корисні бактерії, як довели численні дослідження, присутні у пробіотиках, знижують рівень сульфітів у роті. Коли купуєте йогурт, уникайте варіантів із цукром у складі.
5. Цінуйте вишеньки
Метантіол чи безбарвний газ із гнилим запахом — думаємо, пояснення неприємного запаху з рота зайві. А споживання вишень якраз бореться з ним. Салат-латук теж для цього пригодиться.
6. Ніщо не зрівняється із зеленим чаєм
Споживання зеленого чаю дає організму велику користь, він покращує роботу головного мозку й знижує ризик розвитку ракових пухлин. А ще чай чудово очищує організм, таким чином забираючи поганий запах і очищуючи подих. Напій також має у своєму складі катехін — природний антиоксидант. Він бореться з бактеріями, що спричинюють неприємний запах в роті.
7. Цитрусові — наші друзі, бактерій — вороги
Лимонна кислота в цитрусових створює несприятливі умови для розвитку бактерій в роті та у шлунково-кишковому тракті. А останні винні в неприємному запаху. Тобто, немає бактерій — немає запаху.
8. Чай з імбиром та лимоном чудово освіжає рот
Імбир славиться своїми цілющими властивостями. За його регулярного вживання налагоджується перетравлення їжі, зникає поганий запах. Якщо не любите чай — ополосніть рот цим засобом: імбир приховає запах, а лимонна кислота зможе запобігти розмноженню бактерій.
9. Обираємо воду замість пива
Ополіскуючи рот, ви вимиваєте з нього залишки їжі та мертві клітини. Вода допомагає запобігти розмноженню бактерій, а ще вода дуже потрібна для багатьох метаболічних процесів. Не нехтуйте нею.