Хропіння визнали симптомом смертельно небезпечної хвороби

Вчені з Гарвардського університету, США, висловили думку про те, що хропіння може повідомляти про наступ вкрай небезпечного для життя неврологічного порушення – хвороби Альцгеймера.

Гарвардські дослідники прийшли до висновку, що порушення сну і в тому числі хропіння пов’язані з характерними нейродегенеративними процесами у людей, які мають підвищений ризик хвороби Альцгеймера.

«Денна сонливість і апное сну пов’язані з порушенням уваги, пам’яті і мислення у людей, які генетично сприйнятливі до розвитку даного стану», – заявили вони, зокрема.

У тому, що хропіння може вказувати на підвищену імовірність хвороби Альцгеймера, вчені переконалися під час підбиття підсумків спостережень за групою з 1750 осіб із середнім віком 68 років. Фахівці оцінили розумові здібності і якість сну учасників і встановили: гучне хропіння протягом ночі буває пов’язане зі специфічним погіршенням роботи мозку.

На сьогоднішній день немає конкретного методу лікування хвороби Альцгеймера – ця недуга в міру прогресії призводить до повного руйнування організму і особистості.

Автори нового дослідження вважають, що лікування порушень сну може використовуватися як стратегією зниження ризику розвитку у людини недоумства.

Раніше вчені висловлювалися про те, що схильність до розвитку хвороби Альцгеймера можуть проявляти люди, які страждають від частих нападів безсоння.
Джерело

Поділись


Новини партнерів