Чому не можна пропустити сезон слив? Користь і шкода цього фрукта

Соковита і стигла слива – улюблені літні ласощі багатьох дітей і дорослих. Ми вирішили ще раз нагадати про корисні і шкідливі властивості цього фрукта. Кому ж необхідно їсти сливи, а кому варто утриматися?

Сезон слив зараз в самому розпалі. Стиглі плоди вже налилися соком і так і манять нас з гілок дерев. Ти вже хочеш спробувати сливку? Тоді перш радимо дізнатися про корисні і шкідливі властивості цього фрукта, щоб їсти його свідомо.

Користь слив для здоров’я

О, тут можна говорити нескінченно! Слива – справжнісіньке джерело вітамінів і мікроелементів. В її складі можна знайти вітаміни А, С, Е, Р, групи В. Цей плід містить білки, вуглеводи, клітковину і органічні кислоти. До того ж, слива – класне джерело кальцію, натрію, калію, йоду, фосфору, натрію, хрому, цинку, марганцю, міді і фтору. Такий фрукт стане корисним літнім перекусом для майбутнього школяра, якому невдовзі доведеться повернутися за парту і гризти граніт науки.

Багатий вітамінно-мінеральний склад перетворює сливи в відмінний продукт для профілактики багатьох недуг. Цей плід очищає судини від холестерину, перешкоджає тромбозу, запобігає хворобам кровоносної системи. Ще сливи корисні для травлення, адже налагоджують роботу шлунково-кишкового тракту, м’яко очищають організм.

Тепер поговоримо про темний бік медалі.

Шкода слив для здоров’я

Зливи – це, звичайно, чудовий фрукт, але підходить він далеко не всім. Великий мінус цього плоду – високий вміст цукру. Тому зловживати сливами не можна. Особливо ця рекомендація стосується людей, які хочуть схуднути.

Взагалі не варто їсти сливи діабетикам, які страждають від подагри, жовчнокам’яної хвороби або схильних до цих недуг. Обережними повинні бути і матусі, адже у деяких діток цей продукт може викликати здуття, діарею та інші проблеми травлення.

Як бачиш від слив більше користі, ніж шкоди. Головне – знати почуття міри. Сподіваємося, ти встигнеш насититися усіма корисними вітамінами і мікроелементами зі слив. Не пропусти сезон і будь здорова!

Джерело

Поділись


Новини партнерів