У нас тільки одна печінка і нам необхідно про неї дбати! Вона не тільки допомагає виводити токсини і очищати кров, але також сприяє балансуванню гормонів, і відіграє велику роль у переробці і розподілі поживних речовин з їжі. Як же дізнатися, що печінка потребує допомоги і як її зробити? Давайте довідаємося про це далі в статті.
Існує помилкове уявлення, що щоб пошкодити печінку необхідно бути чи не алкоголіком, але насправді існують і інші причини, які можуть викликати її пошкодження і хвороби. Це може бути, наприклад, банальний прийом якого-небудь виду медичних препаратів і допоміжних засобів, який практикує більшість з нас.
Хвора печінка: на що варто звертати увагу
Такі симптоми вказують на наявність захворювань печінки:
- Бліді, білі або жовті нігті
- Поява синців в різних місцях на тілі
- Жовтизна шкіри та очей (розлиття жовчі)
- Біль у животі та здуття
- Набряки ніг і щиколоток
- Свербіння шкіри
- Чорна сеча
- Блідий стілець, або стілець кривавого або дегтярного кольору
- Хронічна втома
- Нудота або блювання
- Втрата апетиту
Якщо ви помітите у себе наявність одного чи більше зазначених вище симптомів, спочатку вам слід очистити печінку, змінивши свій раціон харчування. Зосередьтеся на вживанні більш здорової їжі, наприклад, овочів і фруктів, припиніть їсти рафіновані продукти, і тих, які зазнали технологічної обробки; збалансуйте свої порції.
- Пийте багато води.
- Сконцентруйтеся на використанні органічних продуктів і уникайте вживання продуктів, що містять ГМО.
- Припиніть вживати всі види рафінованих цукрів, включаючи білий, коричневий, буряковий та тростинний цукор, так само як і сік цукрового очерету, і його кристали.
- Збалансуйте свій раціон – збільшіть прийом корисних жирів, ферментованих харчових продуктів, нежарених горіхів, пророслих зерен, насіння, сирих продуктів та білків рослинного і тваринного походження.
- Збільшіть вживання листових овочів зеленого кольору, багатих вітамінами B, C і K, а також мінерали — магній і фолатами.
- Збільште прийом сірки допомогою вживання більшої кількості капусти кале, броколі, брюсельської капусти, спаржі, цибулі, часнику і яєць від курей вільного вигулу.
- Уникайте вживання рафінованих олій і, провокують виникнення запалень. До них належать соняшникова, соєва, кукурудзяна, бавовняна, канолова, сафлорова олії.
- Замініть вищезазначені олії більш здоровою їх альтернативою, такими як кокосова і пальмова олія, топлене масло з молока буйволиці, масло авокадо і масло з молока корови, яку годують травою кормом.
- Збільште прийом продуктів, багатих на амінокислоти, таких як капуста, буряк, петрушка, шпинат, яйця від курей вільного вигулу і куряче м’ясо.
- Обмежте вживання фруктози до двадцяти п’яти грамів на добу.
- Збільште прийом дієтичної клітковини до тридцяти п’яти грамів на добу за рахунок споживання брюсельської капусти, капусти броколі, артишоків, авокадо, насіння чіа і льону.
- При будь-якій можливості намагайтеся уникати вживання алкоголю (ми знаємо, що це не зовсім популярно, але ви ж хочете бути здоровими?).