Відбілювання зубів в домашніх умовах: безпечно чи ні

Білосніжна усмішка – одне з головних достойностей зовнішності, адже вона говорить про здоров’я.

Відбілювання зубів — питання важливе і актуальне для багатьох сучасних людей. Є багато різних способів домашнього відбілювання, серед яких і народні методи, і різні смужки, і гучні чорні порошки з вугіллям, і відбілювання за допомогою гелю, і LED-лампи. Також можна використовувати відбілюючу зубну пасту. Але, здавалося б, такий невинний засіб може принести не тільки користь, але і шкоду. Давайте розбиратися.

Ефективність відбілюючих паст для зубів

Попередимо відразу: від візиту до дантиста ніяка відбілююча зубна паста вас не врятує. А при неправильному застосуванні вона може тільки наблизити дату походу в кабінет стоматолога. Річ у тому, що відбілююча паста, яка б дорога і потужна вона не була, впливає лише на наліт, в дуже рідкісних випадках ще й на пелікулу (тонку органічну плівку, яка покриває емаль). При цьому колір зубів залежатиме не тільки від генетики, але і від якості і кольору дентину, який знаходиться під зубною емаллю. Стан останньої грає велику роль: її прозорість, а також товщина впливають на здоров’я зубів і їх білизну.

Які бувають відбілюючі пасти для зубів

Оскільки природний колір зубної емалі у всіх людей відрізняється від яскраво-білого, найбільш бажаного відтінку, відбілюючі пасти повинні змінити її структуру. Досягти цієї мети можна кількома способами:

 1. Механічний. Передбачає застосування абразивних частинок (в дорогих пастах — діоксиду кремнію, дешевих — карбонату кальцію). Що роблять ці речовини, так це в буквальному сенсі полірують зубну емаль при чищенні зубів. Вони видаляють зубний наліт і поверхневий шар емалі, оголюючи її поверхню.
 2. Хімічний. Передбачає використання спеціальних відбілюючих речовин. Такими є оксиди титану і перекис водню. Вони розчиняють і забарвлюють емаль з’єднання.
 3. Маскування. Передбачає нанесення на емаль спеціального шару, який має білий відтінок і зберігається протягом дня. Цей спосіб використовується тільки в дорогих, елітних відбілюючих пастах, а також в лаках і фломастерах для відбілювання зубів.

Стоматологи не рекомендують перший тип паст. А якщо ви шукаєте, чим відбілити зуби самостійно, то краще скористатися другим або третім типом вищевказаних засобів.

Більшість відбілюючих паст в мас-маркеті — високоабразивні. Вони небезпечні для здоров’я зубів, адже оголюють емаль і можуть призвести до підвищення чутливості зубів. Якщо і користуватися відбілюючими пастами, то вибирати потрібно з секції професійних, а краще — прямо в стоматкабінеті.

Корисно використовувати відбілюючі зубні пасти курцям, кавоманам і любителям чорного чаю, червоного вина — ці напої і нікотин відкладаються на наших зубах у вигляді нальоту, який може зіпсувати не тільки зовнішність, але і здоров’я зубів.

Шкода відбілюючих паст для зубів

Як абразивні, так і хімічні відбілюючі компоненти впливають на зубну емаль і на ротову порожнину в цілому. Вони негативно позначаються на яснах, викликаючи роздратування, а також можуть стати причиною кровотечі і втрати зубів. Роздратовані ясна не можуть протистояти мікроорганізмам, які є в порожнині рота, тому вони проникають всередину і викликають запалення, такі як гінгівіт і пародонтит. Крім того, якщо в пасті є перекис водню (він є майже у всіх засобах цієї категорії з мас-маркету), то це не дуже добре. Перекис змінює склад мікрофлори порожнини рота — кількість корисних симбіотичних бактерій зменшується, а на їх місце поселяються патогенні мікроорганізми.

Можна сказати, що при виборі відбілюючої пасти варто звертати увагу на склад. Важливо, щоб у засобі не було перекису водню, карбонату кальцію, діоксиду кремнію і, звичайно, фтору. При виборі засобу звертайте увагу на етикетку. Якщо ви вибираєте пасту з абразивними частинками, стежте, щоб їх було менш як 25 RDA (особливо, діоксиду титану), а перекису водню — не вище допустимої норми в 0,1%.

Важливо: щоб зберегти зуби здоровими слід:

 1. звернутися за порадою до свого дантиста;
 2. використовувати відбілюючу пасту в щадному режимі. Двох разів на тиждень буде достатньо. Ще один варіант — застосування курсом 30-60 днів.

Як відбілити зуби природним шляхом

Зуби неминуче починають жовтіти з віком, а також при зловживанні такими шкідливими звичками, як куріння і кава, але ряд стратегій може сповільнити процес і навіть повернути його назад.

Хоча набори для відбілювання зубів легко доступні в більшості аптек, багато натуральних засобів можуть допомогти видалити плями і захистити емаль зубів. Якщо ви не знаєте, чим можна відбілити зуби в домашніх умовах, беріть на озброєння методи нижче.

5 способів відбілити зуби натуральним чином

Змініть звички і харчування

Виключення з раціону продуктів, які можуть залишати свій «слід» на зубах, може дати свої плоди і попередити їх подальшу жовтизну. Сюди відноситься їжа і напої, що містять дубильні речовини, такі як вино і чай, а також кава, газована вода темного кольору і пофарбовані соки.

Також варто бути обережною з кислою їжею, оскільки вона може змусити зуби виглядати жовтими, стираючи емаль. Люди, яких турбує колір зубів, повинні уникати надмірного вживання цитрусових, кави і газованої води. Крім того, вони повинні завжди чистити зуби після споживання цих продуктів. Стоматологи зазвичай рекомендують почекати 30 хвилин після їжі, перш ніж чистити зуби. Кислоти можуть послабити емаль, тому дуже нагальне чищення зубів може завдати шкоди.

Відмова від куріння також знижує ризик появи нікотинових плям. Більш того, це також запобігає руйнуванню зубів, захворювання ясен, які можуть пошкодити емаль і викликати проблеми зі здоров’ям порожнини рота.

Чистка харчовою содою

Харчова сода може м’яко відполірувати забруднення на поверхні зубів. Деякі люди турбуються про те, що такий метод може бути дуже жорстким і здатний пошкодити емаль, але ряд сучасних досліджень показали, що це безпечний спосіб відбілювання зубів в домашніх умовах. Щоб спробувати цей метод, використовуйте бинт або марлю. Нанесіть трохи соди на вологу тканину і пройдіться круговими рухами по зубної поверхні.

Харчова сода також ефективна у боротьбі з бактеріями, що говорить про те, що вона може зменшити наліт на зубах і запобігти їх руйнуванню.

Використання перекису водню

Перекис водню — ще один м’який відбілювач, який також може допомогти відбілити зуби прямо у себе вдома. Для оптимального відбілювання можна спробувати чистити сумішшю харчової соди та перекису водню протягом 1-2 хвилин два рази на день протягом тижня. Враховуйте, що таким «пілінгом» для зубів захоплюватися не можна, адже перекис водню може підвищити чутливість зубів, тому засіб не підходить для тривалого використання або для тих, у кого і так чутливі зуби.

Відбілювання за допомогою фруктів

Плоди деяких фруктів містять фермент, який допомагає відбілити зуби природним шляхом. Мова йде про папаїн і бромелайн, які є ферментами папаї та ананаса. Деякі дослідження показали, що розчини, які містять ці інгредієнти, можуть мати помірний відбілюючий ефект. Тим не менш, необхідні додаткові дослідження, щоб визначити, чи є ці ферменти дійсно ефективними і універсальними.

Підтримка грамотної гігієни порожнини рота

Дотримання бездоганної гігієни порожнини рота — найважливіший пункт у нашій щоденній рутині для догляду за власним тілом, який природним чином допомагає знизити ймовірність пожовтіння зубів. Регулярна чистка щіткою і зубною ниткою захищає емаль, запобігає ушкодженню ясен і видаляє плями.

Хороша гігієна порожнини рота містить:

 • правильне чищення зубів мінімум два рази на день, включаючи язик, поверхні ясен і задню частину зубів;
 • використання зубної пасти з фтором, який допомагає боротися з карієсом (хоча деякі люди проти використання фтору, стоматологи вважають, що він безпечний і корисний для зубів; в ідеалі краще проконсультуватися зі своїм дантистом);
 • застосування зубочистки і зубної нитки для видалення нальоту між зубами.

Методи, які не працюють:

 • лимони
 • апельсини
 • яблучний оцет
 • активоване вугілля

Ці поширені в народі домашні методи відбілювання зубів не тільки не приносять бажаний ефект, але можуть і зовсім пошкодити зуби.

ДЖЕРЕЛОukr.media
Поділись


Новини партнерів