Обгоріли на сонці? Ось 7 речей, які ні в якому разі не можна робити

Навіть один сонячний опік серйозно ушкоджує нашу шкіру і, на жаль, підвищує ризик розвитку раку. З цієї причини важливо всіляко уникати потрапляння прямих сонячних променів і максимально захищати своє тіло від ультрафіолету. Але якщо все ж ви отримали опік, важливо не завдати шкірі ще більшої шкоди. Якщо ви обгоріли на сонці, ніколи не робіть цих дій – буде тільки гірше!

Не надягайте обтягуючий одяг
Сонячний опік – це серйозна травма. Щоб відновити пошкоджену шкіру, організм направляє до потерпілої ділянці більше крові, але якщо перетягнути шкіру щільним одягом, може розвинутися запалення. Крім того, для якнайшвидшої регенерації шкірі необхідний вільний приплив повітря і тому найкраще носити вільний одяг, який не прилягає до шкіри.

Не користуйтеся засобами з ароматизаторами
Сік алое – прекрасний засіб, що охолоджує, заспокоює пошкоджену шкіру і прискорює її регенерацію. Але важливо використовувати його в чистому вигляді або хоча б купувати ті засоби, в яких не міститься ароматизаторів – в іншому випадку подразнення шкіри може посилитися, а організм – відреагувати алергічною реакцією

Не забувайте пити
Якщо ми обгоріли, нашому тілу потрібна додаткова волога, щоб якомога швидше відновити пошкоджені тканини. Крім того, під час опіку волога з інших ділянок тіла надходить до пошкоджених тканин – і ми можемо зіткнутися з зневодненням, навіть якщо п’ємо стільки ж води, скільки зазвичай. Тому пийте якомога більше.

Не наносіть макіяж
Обгорілий ніс, почервонілі щоки і підборіддя іноді дуже хочеться замаскувати за допомогою макіяжу – але якраз цього робити ні в якому разі не слід. Торкаючись до пошкодженої шкіри губками, кистями або спонжами, а також втираючи в неї косметичні засоби, легко можна занести інфекцію. Не робіть так!

Не відлущуйте пошкоджену шкіру
Дуже погана звичка: відлущувати постраждалу від опіку шкіру. Якщо почали «облазити», не прагніть прискорити цей процес: важливо дати шкірі відокремитися природним шляхом. Найкраще, що можна зробити – це як слід нанести на шкіру зволожуючий засіб і випити додатковий стакан молока або води.

Не пробивайте пухирі
Якщо опік був настільки серйозним, що на шкірі утворилися пухирі, ні в якому разі не проколюйте їх. Такі бульбашки захищають рану від інфекції до тих пір, поки вона не заживе і не покриється новою шкірою. Проколюючи пухир, ви позбавляєте рану природного захисту і відкриваєте шлях інфекції. Не треба так!

Не користуйтеся кремами та іншими засобами на спиртовій основі
Алкоголь видаляє природний жир з поверхні нашої шкіри, підсушуючи її. У деяких випадках це може бути навіть корисно, але тільки не при сонячному опіку. Спиртовмісні косметичні засоби уповільнюють процес регенерації і в підсумку шкіра відновлюється повільніше і гірше.

Джерело

Поділись


Новини партнерів