Здуття живота: 5 причин появи неприємного відчуття

Здуття живота є симптомом, який може з’явитися в будь-якому віці і пов’язаний з шлунково-кишковими розладами.

Медики з Великобританії розкрили 5 причин здуття живота. Цей список містить переїдання. Стаття відповідного змісту опублікована у виданні Express.

Переїдання

Найпоширенішою причиною метеоризму є звичайне переїдання, пов’язане зі швидким споживанням їжі, що супроводжується заковтуванням повітря, це і викликає накопичення газу.

Аномальний рівень бактерій

Аномальний рівень бактерій в тонкому кишечнику викликає дисбаланс мікрофлори даного органу травлення. Як наслідок, з’являються неприємні відчуття.

Непереносимість до певних продуктів

Коли людина їсть продукти, до яких у неї непереносимість, це призводить до надмірного газоутворення, яке викликає здуття живота. Мова йде про погане перетравленні певних харчових виробів. У цьому випадку важливо розібратися, що це за компоненти.

Синдром роздратованого кишечника

Синдром роздратованого кишечника безпосередньо пов’язаний з травною системою. Людина, у якої є СРК, відчуває труднощі з переварюванням певних продуктів, які або проходять через кишечник занадто швидко або занадто повільно.

Глютенова хвороба

Ще однією причиною є глютенова хвороба — захворювання, пов’язане з відсутністю або недостатністю кишкових ферментів, які беруть участь у перетравленні (розщепленні) глютену, який міститься в злакових культурах.

За словами лікарів, впоратися з метеоризмом допоможуть медитація, розслаблення тіла, споживання певних продуктів, серед яких селера, спаржа, імбир, йогурт, ананас, папайя. Якщо перераховані заходи не допомагають, то слід звернутися до фахівця.

Джерело

Поділись


Новини партнерів