10+ порад першої допомоги, які миттєво допоможуть

Базові навики надання першої медичної допомоги можуть практично врятувати життя, і навіть ваше. Якщо ви опиняєтесь у складній ситуації, найперше треба впоратися з нею, не панікувати, вміти допомогти і знати, що дійсно діє, а що – шкодить.

Ми постійно хочемо вашого вдосконалення у піклуванні за собою та іншими людьми, отож ми приготували швидкі способи надання першої допомоги, які справді можуть врятувати життя.

1. Рани

Про які би рани не йшлося, завжди піднімайте уражене місце вище від рівня серця: так біль вщухає, а кров відтікає від рани. Якщо рана знаходиться на стегнах або сідницях, лягніть та припідніміть болюче місце подушками. Якщо цього не можна зробити, тримайте їх на рівні серця.

2. Опіки першого ступеня

Опіки першого ступеня чи поверхневі ураження локалізуються лише у верхніх шарах шкіри. Незважаючи на те, що болючі, вони не серйозні. Спочатку обполосніть їх теплою водою, але в жодному разі не холодною – вона зробить тільки гірше. Очистивши рану, накладіть холодний компрес або пакетик з льодом. Не прикладайте жир чи смалець – цей старий дідівський метод лише сповільнить загоєння болючого місця. Змішайте харчову соду з водою і прикладіть до ураженої ділянки для полегшення болю.

3. Серцевий напад

При серцевому нападі якнайшвидше втручання може попередити найгірше. Візьміть під язик аспірин, він розріджує кров і попередить утворення тромбів. Увага: аспірин треба розжувати, а не смоктати чи запити водою, так він швидше подіє. І негайно викликайте швидку допомогу.

4. Укуси бджоли

Як тільки вас вкусила бджола, постарайтеся одразу вийняти жало. Хоча вважається, що так ви зменшите поширення отрути, найважливіше – час: варто якнайшвидше позбутися жала ножицями, пинцетом або пальцями. Коли бджола втрачає жальце, то поширює специфічний запах, який приваблює інших особин, а ті точно довершать справу своєї колеги. Вийнявши жало, промийте рану водою і накладіть холодний компрес. Якщо ви маєте алергію – негайно викликайте швидку допомогу.

5. Переломи

При переломах не намагайтеся самостійно вправити зламане місце – краще знерухомте його шиною або пов’язкою. Головне забезпечити повну іммобілізацію. При вивисі або забитті варто вдатися до медичної допомоги, щоби не спричинити погіршення ситуації.

6. Больові відчуття в очах

Перша допомога при рані будь-якого виду – промити її водою. Однак коли у вас болить око – міцно його заплющте та кличте на допомогу. Але не промивайте очі самостійно, бо можете наробити ще більше біди. Виняток – коли до ока потрапляє хімічна речовина: тут треба рясно промити орган водою.

7. Скалки

На скалках знаходиться багато бактерій, тому добре промийте вражену ділянку. Якщо скалка дуже глибоко увійшла в шкіру, спочатку обробіть ділянку шкіри антисептиком, а потім вийміть шматок голкою, простерилізованою у кип’ятку. Після процедури промийте рану водою з милом.

8. Укуси змії

По телевізору часто показують, що після укусу отруйної змії треба одразу відсмоктати отруту. Подумайте – остання вже рознеслася по кровоносній системі жертви, тому метод неефективний. При укусі змії головне розслабитися, не переживати, не робіть різких рухів. Знеболювальні також неефективні: вони розріджують кров, а так отрута розповсюдиться ще швидше. Якомога швидше викликайте швидку, не біжіть, а спокійно ідіть, якщо вам немає кому допомогти. За можливості нанесіть на місце укусу кокосове масло: воно вбиває бактерії та віруси, і перев’яжіть місце бинтом.

9. Опіки після медуз

Зустріч з медузою може зіпсувати найкращий день на пляжі. Можна промити місце соленою водою, гарячою водою, оцтом, покрити ділянку пастою з води та харчової соди. Ще від отрути медуз допоможе активоване вугілля. Популярний міф про вплив сечі на рану не працює, адже сеча не має достатньо кислоти, щоби протидіяти отруті. Замість неї оберіть теплу воду.

10. Шрами

Порізавшись, ми так боїмося шрамів, але їх утворення теж можна попередити. Для цього візьміть харчову соду, вона попереджує утворення шраму, дезинфікує та навіть розгладжує вже утворені рубці. Змішайте її з водою і отримаєте чудовий антисептик, але при лікуванні дозволяйте рані гоїтися і дихати.

11. Затруднення дихання

Перешкоди для дихання ховаються у дихальних шляхах. Переверніть людину на спину, розкрийте їй рота і вийміть звідти все, що блокує дихання, навіть рідину. Для забезпечення дихання закиньте голову назад та підійміть підборіддя, рукою притримуючи голову

Бонус: Як зняти пластир

Важливо вчасно зняти пластир: намастіть його дитячою олійкою, алкоголем чи навіть теплою водою. Можна прикладати і кубики з льодом. Спокуса просто відірвати його дуже сильна, але не забувайте, що так ви ризикуєте ще раз відкрити рану.

А якими простими способами надання першої допомоги користуєтеся ви?

Джерело

Поділись


Новини партнерів