Харчові продукти, які “засмічують” організм

Життєво необхідна їжа може стати джерелом безлічі розладів в роботі організму.

Харчування — один з наріжних каменів, на який ми змушені натикатися постійно. Без їжі вижити людина не може. Крапка. Але з іншого боку, життєво необхідна нам їжа може стати джерелом безлічі розладів в роботі організму і навіть призвести до серйозних захворювань. На це безпосередній вплив чинять шкідливі харчові продукти.

Особливу актуальність ця проблема набула в промислову епоху, коли людство гранично віддалилося від виробництва їжі, залишивши його на відкуп підприємствам харчової промисловості. Це, в свою чергу, спричинило впровадження в готову їжу всіляких добавок і сурогатів. А вони згубно позначаються на нашому здоров’ї. Проконтролювати процес створення продуктів вже не є можливим. Залишається покладатися тільки на власні пізнання в області фізіології та біохімії. А також намагатися виключати з раціону напівфабрикати та готову їжу.

Натомість можете віддати перевагу чистим інгредієнтам, з яких можна приготувати їжу вдома. Але чи завжди? І чи всі натуральні продукти корисні? Відповідь спірна, як і питання. Щоб розібратися в ньому, потрібно розуміти, які продукти сприяють зашлакованості організму і призводять до збоїв у його роботі. Звернемо увагу на деякі з них, які звичайно присутні в раціоні більшості людей.

Пакетовані соки

Здавалося б, сік виготовляється з фруктів, які відносяться до корисного спектру продуктів. Але насправді все не так просто. Щоб забезпечити тривале зберігання, соки пастеризуються, проходять теплову та інші види обробки. В результаті чого утворюються шкідливі продукти — концентрати, які вже розбавляють водою і розливають по пакетах. Зрозуміло, від користі там мало що залишається. Зате виробники щедро додають лимонну кислоту для додання смаку і цукор, який стимулює набір зайвої ваги.

Хлібобулочні вироби

Борошно вищого сорту і виглядає привабливо, і з боку здається чистим. Адже зроблено воно з пшеничного (або будь-якого іншого) зерна. На ділі ж все йде далеко не так. При його приготуванні найцінніша з точки зору вітамінів і мікроелементів частина зерна, зародок і оболонка, що видаляється. Залишається «пустушка», яка не містить корисних речовин, зате багата простими вуглеводами, надлишок яких негативно позначається на травному процесі.

Картопля

Страви з картоплі улюблені дуже багатьма людьми. Картопля — природний продукт, овоч. Але ось його споживання, особливо в смаженому вигляді в поєднанні з жирами в надмірній кількості, — справжня бомба для організму. Річ у тім, що картопля містить велику кількість крохмалю, через який на стінках кишечника може накопичуватися небажаний слиз, що гальмує його природне очищення. Тому корисна картопля — це молода картопля, багата клітковиною і вітамінами.

Червоне м’ясо

М’ясо — найважливіше джерело білка для будівництва тканин тіла. Більш того, в ньому містяться незамінні амінокислоти, які не синтезується організмом самостійно. Однак зловживання червоним м’ясом може нести наслідки. Адже в процесі перетравлення утворюються речовини, що володіють канцерогенною дією, яка лише посилюється через вживання м’яса в смаженому вигляді. Тому краще віддати перевагу білій курятині або рибі, а свинину і яловичину вживати зрідка, хоча ці продукти й не найшкідливіші з існуючих.

Знежирені молочні продукти

На прилавках вони позиціонуються як дієтичні. Але якщо великими літерами написано нульовий вміст жиру, то рядок про вуглеводи доведеться читати дуже уважно. Щоб компенсувати втрату смакових якостей внаслідок знежирення продукту, виробник щедро постачає його вуглеводами у вигляді сахарози, а також різними консервантами та барвниками, що сприяє засміченню організму.

Маргарин і спреди

Цей більш дешевий аналог рослинної олії несе велику потенційну небезпеку для здоров’я через те, що в його складі знаходяться трансізомери жирних кислот. При регулярному споживанні вони є причиною виникнення діабету, серцево-судинних захворювань, а також порушення обмінних процесів в організмі.

Рафінована рослинна олія

Олії, створені промисловим способом, особливо кукурудзяна або соєва, містять величезну кількість насичених жирів, відомих як омега-6. Вони в надлишку здатні провокувати захворювання запальної природи, судинні розлади та навіть онкологічні проблеми.

Джерело

Поділись


Новини партнерів